CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Pe toate drumurile naționale din Prahova se acționează cu material antiderapant

- Actualitate -

Pe toate drumurile naționale din Prahova se acționează cu material antiderapant

Inspectoratul Județean de Poliție a anunțat în această seară, în urmă cu puține minute, care este situația pe drumurile naționale din județul Prahova. În general, în ciuda ninsorii și, pe alocuri, a ceții, pe toate drumurile naționale din Prahova se circulă bine, în condițiie de iarnă, iar pe toate sectoarele se acționează cu material antiderapant pentru a se preveni formarea poleiului.

Astfel, pe DN1, de la km 39+300m, pe raza localității Potigrafu, și până la km 138, pe raza localității Azuga, ninge, dar carosabilul este la negru, însă umed. Pe DN1A, de la km 89, pe raza localității Blejoi, până la km 160, pe raza localității Cheia, ninge, carosabilul este umed, dar negru. De asemenea, pe acest sector de drum, între km 157 și km 160 este ceață. Pe DN1B, între km 12, pe raza localității Bucov, până la km 34, pe raza localității Ceptura, ninge, carosabilul este umed, dar negru. În fine, pe DN1D, între km 0 și km 15 carosabilul este umed, dar negru. Așa cum am menționat, pe toate sectoarele de drumuri naționale de pe raza județului Prahova se acționează cu material antiderapant.

(Foto cu caracter ilustrativ)


17 Dec 2018 18:35 4570 vizualizari


Comentarii






140 vizualizari 20 Mar 2026 12:21 Stadiul lucrărilor în proiectul de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina

Stadiul lucrărilor în proiectul de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina

Greu, foarte greu cu acest proiect, care vizează reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare. Vă reamintim că este un proiect al HidroPrahova, derulat cu fonuri europene și care va presupune intervenții pe aproape toate străzile din Câmpina.

citeste mai mult
254 vizualizari 20 Mar 2026 11:21 Anomaliile de pe Strada Uniunea Europeană din Câmpina - fără trotuar sau cu trotuare blocate și care se termină în iarbă

Anomaliile de pe Strada Uniunea Europeană din Câmpina - fără trotuar sau cu trotuare blocate și care se termină în iarbă

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat o serie de anomalii, pe care le-a remarcat pe Strada Uniunea Europeană, una dintre străzile reabilitate destul de recent.

citeste mai mult
408 vizualizari 19 Mar 2026 18:25 Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini surprinse zilele trecute pe Bulevardul Culturii din Câmpina, zona preferată de promenadă a localnicilor.

citeste mai mult
448 vizualizari 19 Mar 2026 17:47 În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

La data de 16 martie 2026, în jurul orei 15.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Apostolache au fost sesizați de către o femeie cu privire la faptul că fiica sa minoră ar fi fost victima unor acte de natură sexuală, presupus comise în perioada ianuarie 2024 – noiembrie 2025.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV