Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini surprinse într-o zonă a Bulevardului Culturii, în care administrația locală a investit ceva bani pentru amenajare.
Este vorba de porțiunea situată deasupra skatepark-ului, o altă ”pată neagră” pe obrazul Câmpinei. Aici, în urmă cu câțiva ani, administrația locală a investitit niște bani - a amenajat aleile, a montat bănci și coșuri de gunoi, iar pe un perete de sprijin, mai mulți copii au pictat, totul în încercarea de a face din această zonă una și mai atractivă pentru câmpineni. Iată că, după ceva vreme, neîngrijit, spațiul respectiv a devenit dintr-un loc cu un potențial spectaculos, un loc... de care să fugi. După cum se poate vedea și din imagini - băncile sunt rupte, coșurile de gunoi s-au degradat iremediabil, bălăriile arată ca pe un teren părăsit... o imagine jalnică!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În noaptea de sâmbătă spre duminică, pe Strada Plevnei, undeva după ora 3, și-a făcut apariția un urs, care a fost surprins pe camerele de suraveghere din zonă!

La invitația deputatului de Prahova George Șerban, un grup de elevi din Bănești au vizitat, în cursul zilei de marți, 31 martie, Palatul Parlamentului.

Consiliul Județean Prahova a inițiat demersurile legale pentru emiterea unei Hotărâri de Guvern prin care județului Prahova să-i fie alocată suma de 32 milioane lei din Fondul de rezervă bugetară pentru securizarea surselor de apă și creșterii siguranței sistemului de alimentare.

Semnalam o situație total neplăcută de pe Strada Ion Câmpineanu, acolo unde un cititor a surprins obiecte de mobilier și grămezi din material textil.