Memorialul ”Doru Matei” a ajuns la a V-a ediție, având deja o tradiție în Breaza și în fotbalul prahovean, în general.
Clubul gazdă al competiției, Tricolorul Breaza, a anunțat că ediția din acest an va avea loc la finalul acestei săptămâni, pe 20 și 21 iulie, și au fost invitate să participe echipele Teleajen Văleni, Petrolul 95 Ploiești, CSO Boldești, ultima fiind câștigătoarea ediției precedente.
Primele jocuri vor avea loc sâmbătă, 20 iulie, de la ora 9.00 și de la ora 11.00, învinsele și învingătoarele urmând a se întâlni duminică, de la aceleași ore.
Așadar, se anunță patru meciuri interesante, la care se adaugă un moment omagial în memoria lui Doru Matei, un apropiat și susținător al echipei brezene mulți ani.

La finalul acestei săptămâni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Juniori, toate categoriile, la care CSS Constantin Istrati Câmpina a avut zece sportivi participanți. A fost ultima competiție importantă înaintea finalelor din sezonul de iarnă, finale care se vor desfășura la sfârșitul lunii februarie și în prima parte a lunii martie.

Meci echilibrat și pasionant oferit de CS Câmpina și Gloria Buzău într-o nouă rundă a Campionatului Național de Handbal feminin pentru juniori II.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol a continuat șirul meciurilor amicale disputate în cursul zilei de sâmbătă.

Echipa feminină de handbal juniori III a CS Câmpina nu a putut juca la Câmpina în această etapă meciul de pe teren propriu, din cauza faptului că Sala ”Grigorescu” a fost ocupată de un concurs de robotică.