CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.hidroprahova.ro/
http://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

La Câmpina a avut loc ediția a XVIII-a a concursului muzical ”Suflet de copil”

- Eveniment -

La Câmpina a avut loc ediția a XVIII-a a concursului muzical ”Suflet de copil”

Ajuns la ediția a XVIII-a, concursul muzical județean ”Suflet de copil” a avut loc joi, 23 mai, pe scena Casei Tineretului, din Câmpina, în organizarea Clubului Copiilor, condus de profesor Alice Botoacă.

Au fost nu mai puțin de 90 soliști și grupuri înscrise în concurs, la cele trei secțiuni - muzică populară, muzică ușoară și muzică folk, ceea ce a făcut ca misiunea juriului să fie una dificilă. La această ediție, juriul a fost format din Octavia Cioceanu Angelescu - inspector de arte și profesor de educație muzicală la Liceul ”Carmen Sylva” Ploiești, Cristina Nicoleta Stănescu - profesor de muzică la Palatul Copiilor Ploiești, Ruxana Brezeanu - profesor de muzică la Clubul Copiilor Câmpina, cea care a inițiat acest concurs, și Alice Botoacă - directorul Clubului Copiilor Câmpina.
Iată și lista câștigătorilor. pe secțiuni:
Muzică populară
Soliști
Categoria 5-7 ani: 1. Miruna Oțelea, 2. Emma Oana Belea și Maria Emilia Popa, 3. Yanis Tsiavidis;
Categoria clasele I-IV: 1. Miriam Ioana Stoian, Denis Oproiu, 2. Roberta Marcu, Bianca Dima, 3. Adelina Pancu, Anastasia Cârstea, Beatrice Cecilia Chițu, Sofia Bădărău;
Categoria clasele V-VIII: 1. Giulia Ana Maria Moacă, Maia Ștefania Dănilă, 2. Erika Ioana Bădin, Teodora Prisnel, 3. Eliza Voicu, Ștefania Iuliana Stănilă, Antonia Ghiță, Denisa Sitaru, Maria Ștefania Neagu;
Categoria clasele IX-XIII: 1. Ștefania Bocan, 2. Maria Alexia Nemțeanu, Ioana Marcu, 3. Marina Georgiana Lazăr;
Duete și grupuri
Categoria 5-7 ani: 1. Grupul ”Lăstărașii”, Grupul ”Tandafirașul”;
Categoria clasele I-IV: 1. Maria și Ioana Bucur, Nicolas Stănescu și Medeea Crican, Amalia și Petruța Paraschiv, Grupul ”Lăstărași de primăvară”, Grupul ”Trandafirul”;
Categoria clasele V-VIII: 1. Grupul ”Muntencele”, Grupul ”Mugurași de primăvară”, Grupul vocal Brătășanca, 2. Grupul Școlii Gimnaziale ”Ion Câmpineanu” Câmpina, 3. Grupul ”Florile Muscelului”;
Muzică ușoară
Soliști
Categoria 5-7 ani: 1. Rafela Cîrstea, 2. Maia Ioana Pătruleasa, Ana Milu, 3. Maria Stănescu;
Categoria clasele I-IV: 1. Maria Alexandra Bucur, Ioana Carolian Bucur, 2. Erika Ioana Bădin, Rareș Ionuț Ene, 3. Alysia Tsiavidis, Beatrice Cecilia Chițu;
Categoria clasele V-VIII: 1. Sophia Maria Militaru, 2. Maria Mihaela Neagu, Maia Ștefania Dănilă, 3. Maria Briana Oancea;
Categoria clasele IX-XIII: 1. Monica Cernov, Andreea Tatu, 2. Ana Maria Adam, Mea Takada, 3. Alesia Radu;
Grupuri și ansambluri
Categoria clasele I-IV: 1. Grupul ”Mugurașii”;
Categoria clasele V-VIII: 1. Grupul ”Ritmico”, Grupul Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu” Câmpina, Grupul ”Cantando”, Grupul Școlii Gimnaziale ”Ion Mateescu” Poiana Câmpina; 2. Grupul cvartet ”Mystic”;
Categoria clasele IX-XII: 1. Corul Liceului Tehnologic Băicoi, Corul ”Lira”, 2. Duet Croitoru - Deborah;
Muzică folk
Categoria clasele I-IV: 1. Maria Magdalena Moise, Andrei Tudor Olteanu, 2. Alexandru Cristian Ciupagea;
Categoria clasele V-VIII: 2. Jessica Maria Staicu, 3. David Ștefan Popa;
Categoria clasele IX-XII: 1. Alma Lorena Andronache, Radu Andrei Ciupagea, 3. Andreea Georgiana Tache.


26 May 2024 11:10 860 vizualizari


Comentarii






521 vizualizari 18 Jun 2024 10:16 Festivalul de Jazz-Pop-Rock de la Breaza, la a patra ediție

Festivalul de Jazz-Pop-Rock de la Breaza, la a patra ediție

Evenimentul se va desfășura în perioada 27-28 iulie 2024, în "Popasul Cultural" din centrul orașului, iar pe scenă vor urca: A.L.L. Of Us Trio, Ozana Barabancea, Trupa Cardinal, Ioana-Teodora Spînu Trio, Nidal, Radu Pescaru, Trupa Jeff Family, Green Onions Experience.

citeste mai mult
1239 vizualizari 15 Jun 2024 16:45 La Câmpina a avut loc premierea concursului școlar ”Știință pentru toți”

La Câmpina a avut loc premierea concursului școlar ”Știință pentru toți”

În urmă cu aproximativ două luni a avut loc concursul școlar ”Știință pentru toți”, organizat și găzduit de Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”.

citeste mai mult
8984 vizualizari 15 Jun 2024 14:50 Andra și Gabriel Dorobanțu, invitați la Festivalul ”Florilor de tei” de la Cornu

Andra și Gabriel Dorobanțu, invitați la Festivalul ”Florilor de tei” de la Cornu

La jumătatea lunii iulie, la Cornu va avea loc o nouă ediție a Festivalului ”Florilor de tei”, manifestare ajunsă la ediția a XV-a. Festivalul va avea loc în week-end-ul 13-14 iulie 2024.

citeste mai mult
964 vizualizari 15 Jun 2024 14:16 O premieră pentru Câmpina, un festival de robotică

O premieră pentru Câmpina, un festival de robotică

Câmpina a fost sâmbătă, 15 iunie 2024, gazda unei premiere - un festival de robotică. ”Undefined Festival” a fost denumirea acestuia, inspirată din numele echipei de robotică de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, Team Undefined, organizatorul acestui eveniment.

citeste mai mult
https://dentfamily.ro/
https://cleopatra-esthetics.ro/
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2024 Câmpina TV