CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Două microbuze și un autotren, implicate într-un accident în Prahova. 12 persoane au ajuns la spital

- Actualitate -

Două microbuze și un autotren, implicate într-un accident în Prahova. 12 persoane au ajuns la spital

Accident cumplit, noaptea trecută, pe o șosea din Prahova, în localitatea Ariceștii Rahtivani. Două microbuze și un autotren au fost implicate în accident, iar 12 persoane au ajuns la spital.

La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă, o ambulanță pentru transport personal și victime multiple, precum și, în sprijin, patru ambulanțe din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Prahova. 
În evenimentul rutier au fost implicate două microbuze și un autotren, precum și cei 24 ocupanți ai acestora, toți conștienți și cooperanți.
Persoanele implicate în accident au fost evaluate și asistate la fața locului, iar 12 dintre acestea au fost transportate la spital pentru investigații și îngrijiri suplimentare (prezentau leziuni minore, preponderent la nivelul feței), după cum a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.

(Foto - ISU Prahova)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


19 Feb 2025 07:11 1474 vizualizari


Comentarii






  • 19.02.2025 15:38 Bogdan Demisia celor de la CJ.In concepția lor de la femeie de servici pana la președinte considera ca cei care fac accident sunt donatori de organe,deh bugetari.Iti vorbesc de sus ca au pile,ce e la gura lor în urma voastră.Si când vine presa stau de 6.Sunt ca pe ace
  • 19.02.2025 07:57 Tache Microbuze la acea ora ? Erau cursele muncitori,de unde veneau,unde se îndreptau? Când angajezi,,soferi" inconștienți plătești.Sau cei 2 făceau întrecere care ajunge primul la destinație? Nu întra ala cu Tir în ei aiurea.
173 vizualizari 15 Nov 2025 08:46 Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Consiliul Județean Prahova intenționează înființarea Organizației de Management al Destinației Județul Prahova, un organism care ar avea ca principal scop promovarea județului ca destinație turistică.

citeste mai mult
1973 vizualizari 14 Nov 2025 18:38 Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

La locul evenimentului - satul Brătășanca, din comuna Filipeștii de Târg - au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Ploiești, fiind vorba despre patru autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor SMURD. 

citeste mai mult
2012 vizualizari 14 Nov 2025 18:19 DN1 va fi închis în perioada 24-28 noiembrie 2025, zona Movila Vulpii

DN1 va fi închis în perioada 24-28 noiembrie 2025, zona Movila Vulpii

După o oarecare bâlbâială la nivelul factorilor de decizie din Prahova, totuși, DN1 se va închide în perioada 24-28 noiembrie, pentru lucrări la trecerea de cale ferată peste DN1 de la Movila Vulpii.

citeste mai mult
728 vizualizari 14 Nov 2025 11:56 În urma unei percheziții, polițiștii prahoveni au ridicat 20kg articole pirotehnice

În urma unei percheziții, polițiștii prahoveni au ridicat 20kg articole pirotehnice

Chiar dacă legislația s-a schimbat, aproape la fiecare sfârșit de săptămână în Câmpina, dar și în localitățile limitrofe, bubuie artificiile...

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV