Zilele trecute, Primăria Câmpina a continuat lucrarea de asfaltare pe Strada Voila, pe tronsonul cuprins între intersecțiile cu Șoseaua Paltinu și Drumul Taberei.
Am scris la momentul respectiv despre aceste lucrări de asfaltare - AICI.
Acum, un cititor ne-a semnalat o situație cel puțin bizară: sunt mai multe locuri, chiar pe marginea drumului, unde s-a impus tăierea unor arbori. Buturugile rămase, unele de dimensiuni considerabile, au fost, practic, încastrate în borduri, ceea ce, în opinia cititorulu nostru, care pare justificată, dă nu numai un aspect neprietenos cu mediul, dar va duce și la distrugerea foarte rapidă a bordurilor. În aceste condiții, cititorul nostru se întreabă: chiar nu se găsea nicio altă soluție?!
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

A fost nevoie să vină o firmă tocmai de la Cluj-Napoca pentru a începe demolarea cinemtografului din Câmpina.

Coadă în această dimineață la Serviciul de Evidență al Persoanelor din Câmpina. La buletine, mai pe românește, sau la cărți de identitate electronice.

Poliția Rutieră a aplicat trei amenzi Consiliului Județean Prahova pentru lipsa deszăpezirii sau intervenție întârziată în curățarea unor drumuri județene.

O veste tristă pentru învățământul câmpinean - a încetat din viață profesorul Margareta Dabija.