CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Se scumpesc biletele de maxi-taxi pe traseele interne din Câmpina și pe traseul județean Gară - Centru - Bănești

- Actualitate -

Se scumpesc biletele de maxi-taxi pe traseele interne din Câmpina și pe traseul județean Gară - Centru - Bănești

De la 1 ianuarie 2020, prețul unui bilet pe traseele interne de transport în comun din municipiul Câmpina va fi 3,5 lei. Același preț va fi și la biletul pentru o călătorie pe traseul Gară-Centru-Bănești. Scumpierea biletelor este anunțată călătorilor prin intermediul unor afișe postate în interiorul microbuzelor aparținând firmei Eliro, cea care asigură transportul public atât în Câmpina, cât și pe traseul județean menționat. În prezent, prețul unei călătorii este 3 lei.

Motivele pentru care societatea de transport majorează prețul biletelor vizează creșterea costurilor de exploatare, ca urmare a creșterii prețurilor la carburanți și creșterea cheltuielilor cu munca vie, generată de majorarea salariului minim brut pe economie de la 2.080 lei la 2.230 lei lunar, de la 1 ianuarie 2020.
Vă reamintim că pentru traseele locale din municipiu (cu plecare de la sediul Emon spre cimitirul “Învierea lui Lazăr”, spre Spitalul Voila, spre Captare – Spital Voila şi, bineînţeles, retur), firma Eliro are contract cu Primăria Câmpina până în martie 2020.


30 Dec 2019 11:26 7521 vizualizari


Comentarii






  • 01.01.2020 16:42 Kike Clar ca primarul ori ii este frica de psdistii de la Eliro ori e mana in mana.Si in septembrie se maresc pensiile si se va face 4 ron.Daca era concurenta,impartialitate si disparea monopolul isi dadeau transportatorii unii la altii cu securea in cap.Pentru ca atat pot duce.Gen disputa ave diana raj din turnatorie.Se mai bat ciocoii in piept ca au studii si ca sunt experti.Poate in gardara,ciubucuri si zmardoiala.
  • 01.01.2020 09:32 Nuti Soare Pe traseul Câmpina Voila toate mașinile au anunț că se scumpesc bilete începând cu 1 ianuarie 2020.Firma Eliro a uitat ce a semnat?
  • 30.12.2019 12:23 Ion Sper ca de la anul firma eliro sa dispară din Câmpina . Mergem cu niste coșciuguri si minima siguranta
360 vizualizari 24 Mar 2026 11:11 Pe Strada 22 Decembrie din Câmpina... s-a terminat asfaltul?!

Pe Strada 22 Decembrie din Câmpina... s-a terminat asfaltul?!

Aceasta este întrebarea legitimă pe care și-o pun locuitorii din zonă și cei care tranzitează această străduță, care trece pe lângă sala de sport a Liceului Energetic și iese în Strada Schelelor.

citeste mai mult
832 vizualizari 23 Mar 2026 19:56 S-au reluat lucrările la Spitalul Municipal Câmpina, la proiectul pentru care s-a obținut finanțare în urmă cu... șapte ani

S-au reluat lucrările la Spitalul Municipal Câmpina, la proiectul pentru care s-a obținut finanțare în urmă cu... șapte ani

Luna aceasta s-au împlinit șapte ani de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. Se întâmpla în ultimul mandat de primar al lui Horia Tiseanu, în martie 2019. După șapte ani și numeroase probleme, investiția pare a se îndrepta spre finalizare.

citeste mai mult
1281 vizualizari 23 Mar 2026 18:47 Peste 200 sancțiuni aplicate de Poliția Locală Câmpina pentru depozitarea necorespunzătoare a deșeurilor

Peste 200 sancțiuni aplicate de Poliția Locală Câmpina pentru depozitarea necorespunzătoare a deșeurilor

Poliția Locală Câmpina asigură monitorizarea permanentă, video și prin patrulări, a platformei de pe Aleea Parcului, unde se află containerele pentru deșeuri din materiale de construcții și deșeuri voluminoase.  

citeste mai mult
686 vizualizari 23 Mar 2026 18:30 „Hoinari prin munți”, noul film documentar al câmpineanului Cosmin Dumitrache

„Hoinari prin munți”, noul film documentar al câmpineanului Cosmin Dumitrache

După succesul documentarului România Sălbatică și al altor producții dedicate naturii, premiate internațional, regizorul și producătorul câmpinean Cosmin Dumitrache revine cu un nou proiect cinematografic. „Hoinari prin munți”, cel mai recent film al său, marchează o schimbare de perspectivă, fiind primul documentar observațional al regizorului, centrat pe latura umană. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV