CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

- Actualitate -

O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

După cum v-am informat seara trecută, Comitetul Local pentru Situații de Urgență, convocat de primarul Irina Nistor, a luat decizia închiderii complete a Bulevardului Carol I la ieșirea din municipiul Câmpina spre Cornu, implicit intrarea în Câmpina dinspre comuna Cornu.

O decizie care a avut la bază agravarea alunecării de teren din zonă. Iar noaptea trecută, iată, o parte a drumului s-a prăbușit de tot, iar alunecarea de teren înaintează spre celălalt sens de mers. Vom reveni.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


28 Jan 2026 07:58 2052 vizualizari


Comentarii






  • 28.01.2026 22:12 Costel Urmează decuplarea de la curent, internet și televiziune prin cablu, gaze. Dar măcar vom fi suverani pe moșia noastră strămoșească. Și ne dorim asta cu încrâncenare și furie proletară. Să vina călărețul fără cap, cu pistoalele la brâu, haiducul și tătuca al nostru, să împartă pâine și circ la tot poporu...
  • 28.01.2026 20:15 Crețu Ioan Marian este administrația din acest oraș de râsul lumii care nici nu există doar se prefac că administrează orașul așa că să nu vă așteptați la lucruri bune din partea lor zero absolut va fii o să se prabuseasca totul blocuri, case, poduri, etc......... în rest totul este ok. taxele și impozitele sunt de 3 ori mai mari așa că totul este ok
  • 28.01.2026 09:28 George Imaginea unei țări! Administratie centrala - zero, administrație locala - zero absolut. Urmeaza prabusirea podurilor, pene de curent, lipsa apei pe perioada nedererminata, taxe majorate. Dar mai cred ca intr-o zi, aspru din furtuna, neamul meu se va trezi cu securea-n mana...
  • 28.01.2026 08:47 Rammstein Încet,încet orașul se va izola de restul lumii...totul a început cu apa...acum cu drumurile...ce va mai urma?
  • 28.01.2026 08:43 Cetatean La fel va fi si pe B-d ul Culturii - Str Podului - iesire in DN1
235 vizualizari 14 Mar 2026 12:19 Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Într–o ședință de îndată, care a avut loc vineri, 13 martie, Consiliul Local Câmpina a aprobat participarea la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, un proiect cu o valoare maximă de 3.309.215 lei.

citeste mai mult
698 vizualizari 13 Mar 2026 17:47 Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova, împreună cu polițiști din cadrul Poliției Municipiului Ploiești – Secția nr. 4 Poliție, ai Poliției Stațiunii Sinaia și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Prahova, au desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea furturilor din buzunare, din bagaje, precum și a furturilor de bunuri de la călători.

citeste mai mult
760 vizualizari 12 Mar 2026 18:09 Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Polițiștii câmpineni, cu sprijinul structurilor specializate din cadrul Serviciului pentru Imigrări Prahova și al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova, au desfășurat joi, 12 martie, o acțiune amplă pe raza municipiului Câmpina și a localităților arondate în sistem metropolitan.

citeste mai mult
1027 vizualizari 12 Mar 2026 12:02 La Bănești s-a încheiat cadastrarea gratuită

La Bănești s-a încheiat cadastrarea gratuită

La Primăria comunei Bănești a avut loc, joi dimineață, o scurtă ceremonie care a marcat încheierea cadastrării gratuite a 6.177 imobile din această localitate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV