CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Un băiat de 17 ani, accidentat mortal pe Bulevardul Carol I, din Câmpina

- Actualitate -

Un băiat de 17 ani, accidentat mortal pe Bulevardul Carol I, din Câmpina

UPDATE - Băiatul care și-a pierdut viața în tragicul accident de joi seară era elev în clasa a XI-a la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu". Dumnezeu să-l odihnească în pace!
UPDATE - Accidentul s-a produs în apropierea Colegiului Tehnic Forestier. Potrivit unor martori oculari, băiatul traversa strada pe trecerea de pietoni în momentul în care a fost surprins și accidentat mortal de autoturismul care venea cu viteză dinspre centru spre OMV. 

Joi seară, în jurul orei 21.15, pe Bulevardul Carol I din municipiul Câmpina a avut loc un accident mortal, victima fiind un băiat în vârstă de 17 ani.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, "un autoturism condus de o tânără în vârstă de 22 de ani ar fi surprins și accidentat un băiat în vârstă de 17 ani, care se afla în traversarea străzii. Din nefericire, în urma impactului, băiatul a decedat. Testarea cu aparatul etilotest a conducătoarei auto a avut rezultat negativ". Politiștii câmpineni efectuează cercetări în continuare pentru stabilirea condițiilor și împrejurărilor în care a avut loc tragicul evenimentul rutier. 
Traficul este dirijat de către polițiștii rutieri.
Vom reveni.

(Foto cu caracter ilustrativ)


07 Apr 2022 21:48 16567 vizualizari


Comentarii






  • 08.04.2022 19:03 Naie Caramfil Pai era de asteptat , de ani de zile se fac liniute pe centru , ca la monte carlo . Cine ? copiii de bani gata cu masini puternice ? Politia credeti ca nu stie ? Munca de politist , mai ales la rutiera , e munca de preventie , nu de stat la chebab ...se musamalizeaza , stati linistiti ..
  • 08.04.2022 11:40 Radu Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Condoleante familiei! Din pacate,la noi trebuie sa moara cineva,ca aceste organe incompetente,sa faca ceva si chiar nici atunci.Pentru ce opriti bai ... semafoarele?.Sa faca ...,LINIUTE?.Cand o sa rezolvati reclamatiile cu trecerile de pietoni,mai ales cu trecerea de la stadion,unde mortalitatea pietonilor,este de 100%.Cand o sa rezolvati reclamatia privind inaltarea trecerilor,unde nu sunt semaforizate.Niciodata,pentru ca sunteti incompetenti la asigurarea pietonilor.Politia cand o sa ia masuri drastice,i.potriva ...,privind liniutele care se fac aproape zi de zi.Sa va fie rusine,din cauza incompetentei voastre,mor copii nevinovati,omorati de ....Singurii care mai pot face ceva sunt locuitorii acestui oras,sa scape de acesti nemernici.
  • 08.04.2022 09:47 Gore Te omoară și pe verde. Sa stea mai des politia la Casa Cărții, dar și la celebra școală de fițe Centrală. Dimineața e un haos... Nu toți care își permit mașina merita sa fie șoferi. Dovada faptului ca mori din prostia altora, fie ei beți, drogați....
  • 08.04.2022 04:06 Dacul Suveran Sincere condoleante familiei indurerate! Dumnezeu sa ierte sufletul tanar si nevinovat! Amin PS. Doar cu cateva zile in urma atrageam atentia la eficienta Politiei frumos imbracata, calarind masini de serviciu, unii omorand copii pe trecerile de pietoni.. O institutie de tot rasul. De ce oare platim taxe?
  • 07.04.2022 23:43 Ionuț Popescu De ce se trec semafoarele pe galben intermitent seara. Sa se întâmple astfel de tragedii? Politia unde e seara când smecherii fac întrecere în oraș? Dumnezeu sa aibe grija de sufletul băiatului nevinovat
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
487 vizualizari 26 Jan 2026 13:19 7 zile în siguranță - campanie a Poliției Prahova pentru reducerea numărului de accidente rutiere

7 zile în siguranță - campanie a Poliției Prahova pentru reducerea numărului de accidente rutiere

Serviciul Rutier din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova lansează campania „7 zile de siguranță – Fără accidente pe drumurile naționale”, o acțiune amplă ce se va desfășura pe parcursul a șapte zile consecutive, având ca obiectiv principal creșterea siguranței rutiere și reducerea numărului de accidente produse pe drumurile naționale din județ.

citeste mai mult
3169 vizualizari 25 Jan 2026 17:19 Un fost fotbalist din Brebu este căutat de Poliție! A fost dat dispărut de familie...

Un fost fotbalist din Brebu este căutat de Poliție! A fost dat dispărut de familie...

În cursul zilei de sâmbătă, 24 ianuarie 2026, o femeie a anunțat poliția că soțul ei, Valentin Ionuț Durbac, a plecat de la domiciliul din Moreni în dimineața zilei de 22 ianuarie, la ora 7.00, către locul de muncă din județul Prahova și nu a mai revenit acasă.

citeste mai mult
1102 vizualizari 25 Jan 2026 13:21 Accident la Filipeștii de Pădure. Un bărbat de 29 ani și-a pierdut viața

Accident la Filipeștii de Pădure. Un bărbat de 29 ani și-a pierdut viața

Pe raza comunei Filipeștii de Pădure, satul Dițești, s-a produs un accident rutier.

citeste mai mult
2951 vizualizari 25 Jan 2026 08:11

"Balul bobocilor" de la Colegiul Tehnic Forestier Câmpina, o poveste... orientală

Pentru orice elev, "Balul bobocilor" este una dintre cele mai de preț amintiri din frumoșii ani de liceu. Pentru "bobocii" de la Forestier, cu siguranță așa va fi, o amintiri specială dintr-o seară a emoțiilor.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV