Etapa a 4-a a început vineri după-amiază cu partida de la Plopeni. Sâmbătă a avut loc grosul etapei, care s-a încheiat în duminică dimineaţă, cu ultimele două jocuri ale rundei, de la Cornu şi Măneciu. S-au marcat 24 goluri şi s-au consemnat două remize şi o victorie în deplasare.
CSO Plopeni - Tricolorul Breaza 1-2
CS Blejoi - CS Păuleşti 3-1
Teleajen Văleni - Petrolistul Boldeşti 1-1
Unirea Urlaţi - CS Măneşti Coada Izvorului 2-1
AFC Brebu - Petrolul 95 Ploieşti 1-0
Unirea Teleajen - CS Ceptura 4-1
CS Cornu - Măgura Slănic 3-1
Avântul Măneciu - FC Băneşti 1-1

Joi a început etapa a 24-a din Liga a 4-a, rundă care se va încheia duminică.

Fetele de la CS Câmpina au părut a fi căzut din punct de vedere psihic, înregistrând în turneul semifinal II de la Brașov a doua înfrângere consecutivă. Dar nu doar înfrângere, ci la diferență mare.

Începând de vineri seară, la Brașov are loc una dintre grupele din cadrul turneului semifinal II pentru juniori III, handbal feminin.

În play-off-ul campionatului județean de juniori sub 19 ani, grupa pregătită de antrenorul Roberto Opatchi își continuă parcursul de regularitate, izbutind vineri o nouă victorie: 9-0 cu Unirea Urlați.