Surpriză plăcută pentru câmpinenii care s-au aflat astăzi, între orele 10.00-14.00, în zona centrală a localității. Au avut ocazia să urmărească recitalul Fanfarei "Gold Music" din Târgoviște, susținut în pasajul de la Ceas, în fața farmaciei Medimfarm.
Fanfara a cântat aici la invitația conducerii Medimfarm, care a dorit să le ofere clienților (și nu numai lor) o surpriză de week-end. Fanfara "Gold music" va mai cânta la Câmpina, la Farmacia Medimfarm de la Ceas, pe 12 mai, de la ora 10.00.

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care dă atâtea bătăi de cap administrației câmpinene, nu este o noutate.

Având în vedere manifestarea fenomenelor meteorologice specifice sezonului rece, concretizate prin acoperirea părții carosabile cu zăpadă sau polei, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Ploiești au intensificat activitățile cu caracter preventiv și reactiv, în scopul creșterii gradului de siguranță rutieră și al combaterii comportamentelor periculoase în trafic.

Luni dimineață, la ora 5.39.42 a avut loc un cutremur al cărui epicentru a fost la mică distanță de Câmpina.

În cursul zilei de sâmbătă, pe Strada Republicii din Breaza a avut loc un accident de circulație.