Conform unui anunț al Primăriei municipiului Câmpina, lucrările de racordare a rețelei de canalizare între Strada Sondei și Bulevardul Carol I ar fi trebuit finalizate pe 20 iulie. Anul acesta...
A mai trecut o zi, apoi altele... apoi o săptămână... și încă una... Acum, de mai bine de o săptămână, un utilaj a rămas în mijlocul intersecției, în fața sa fiind turnată o placă de beton. Locul este împrejmuit, dar câmpinenii au început să devină iritați de această lucrare. În condițiile în care nici dinspre autorități, nici dinspre constructor sau beneficiar nu vine nicio comunicare oficială, oamenii se simt - din nou - abandonați.
Mai mult, știindu-se că urmează mai multe zile libere, este greu de crezut că până marți, 20 august, când se împlinește o lună de la expirarea termenului la care ar fi trebuit finalizată lucrarea, se va mai realiza ceva...
Acum, mai în glumă mai în serios, noi chiar am propus la un moment dat ca utilajul să rămână acolo și să se creioneze în jurul său sensul giratoriu de care s-a mai tot discutat pentru această intersecție, sens giratoriu care ar trebui să înlocuiască semafoarele contribuind astfel la creșterea fluenței traficului.

Pe Strada Zorilor, din cartierul Turnătoriei, se lucrează la refacerea parcării.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă, din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova dintre Câmpina și Poiana Câmpina au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a convocat o întâlnire chiar pe Strada Orizontului cu reprezentanții constructorului, ai HidroPrahova, dar și ai firmelor implicate în proiectul de modernizare a acestei străzi.