Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă duminică dimineață pe Strada Mihai Eminescu, din centrul municipiului Câmpina.
După cum s epoate observa ușor din imagine, posesorul acestui ATV l-a parcat pe trotuarul din dreptul stației de taxiuri de pe Strada Mihai Eminescu, jumătate din ATV fiind pe prima treaptă a scărilor care duc spre spațiile comerciale de la parterul blocurilor de acolo, dar și spre prima scară de bloc. ”Este o zonă destul de aglomerată. Pe acolo trec femei, copii, bătrâni, cu toții trebuie să ocolească namila asta. Cred că cine își cumpără așa ceva, își permite câțiva lei să-și parcheze mijlocul de transport în parcare. Mai aveau puțin și băgau namila asta pe scara blocului! De ce? Doar pentru că-și permit și poliția doarme?!” - a fost mesajul cititorului nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu specialiștii Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier, au desfășurat în cursul zilei de 21 noiembrie o amplă acțiune de control pe principalele artere din județul Prahova, având ca obiect verificarea conformității transporturilor rutiere de mărfuri și persoane, precum și a respectării timpilor de conducere și de odihnă de către conducătorii acestor vehicule.

Joi seară. Unul dintre blocurile cu zece etaje de pe Strada Schelelor din Câmpina...

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, îi îndeamnă pe toți câmpinenii să arboreze Drapelul Național cu ocazia zilei de 1 Decembrie.

Examenul de admitere la Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" din Câmpina se apropie de final, după ce au fost publicate rezultatele obținute de candidați la proba scrisă, inclusiv după soluționarea contestațiilor.