CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Strada Voila din Câmpina este în lucru. Rute alternative pentru traficul ușor și pentru traficul greu

- Actualitate -

Strada Voila din Câmpina este în lucru. Rute alternative pentru traficul ușor și pentru traficul greu

Pe Strada Voila din municipiul Câmpina au început lucrările de reabilitare cu fonduri prin Programul "Anghel Saligny". Circulația rutieră este închisă pe tronsonul cuprins între intersecțiile cu Calea Doftanei și Strada Dealului. Primăria Câmpina recomandă conducătorilor auto următoarele rute alternative, unele pentru traficul ușor, altele pentru traficul greu.

Pentru traficul ușor:
Calea Doftanei - Strada Dealului - Strada Voila
Calea Doftanei - Strada B.P. Hasdeu - Strada I.H. Rădulescu - Drumul Taberei - Strada Voila

Pentru traficul greu:
Comuna Șotrile (tur/retur): Șotrile (DJ 207) - Vistieru - Plaiul Cornului - Nistorești - DN1
Valea Doftanei (tur/retur): Valea Doftanei - DJ 101S - Secăria - Comarnic - DN1


05 Mar 2024 18:31 3771 vizualizari


Comentarii






  • 06.03.2024 12:28 Surcelea Marin Buna ziua, Parerile oamenilor sunt impartite, sau rautacioase in mai multe cazuri. Din ca a promis primarul, acum se vede si materializarea. Deci in prezent Campina este in modernizare. Cu siguranta va fi si frumoasa si curata. Felicitari Domnule Primar !
238 vizualizari 16 Jan 2026 07:06 S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.

citeste mai mult
404 vizualizari 16 Jan 2026 06:39 O firmă din Cluj-Napoca va demola cinematograful din Câmpina

O firmă din Cluj-Napoca va demola cinematograful din Câmpina

Primăria Câmpina a finalizat procedura de achiziție publică pentru demolarea cinematografului. Lucrările vor fi executate de o firmă din Cluj-Napoca, valoarea contractului fiind de 288.889,71 lei fără TVA.

citeste mai mult
478 vizualizari 15 Jan 2026 21:17 Se întâmplă la Câmpina... Un cablu căzut a fost legat de un indicator rutier!

Se întâmplă la Câmpina... Un cablu căzut a fost legat de un indicator rutier!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în cursul acestei zile în cartierul Muscel, la intersecția străzilor I.H. Rădulescu cu Bucegi.

citeste mai mult
906 vizualizari 15 Jan 2026 20:07 Firma care a executat lucrările la Spitalul Municipal își modifică cererea de chemare în judecată prin care solicită jumătate de milion de euro!

Firma care a executat lucrările la Spitalul Municipal își modifică cererea de chemare în judecată prin care solicită jumătate de milion de euro!

Din vara anului trecut, firma Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV