Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă zilele acestea pe Aleea Mărgăritarului, chiar vis-a-vis de intrarea de la Urgențe în Spitalul Municipal.
Cititorul nostru susține că acel autoturism Citroen se află de foarte mult timp în acel loc, un loc de parcare pe care îl ocupă într-una dintre cele mai aglomerate zone din Câmpina.
”Este o zonă deja sufocată de mașini, unde locatarii nu au loc să parcheze, de multe ori și din cauza angajaților spitalului și aparținătorilor pacienților, care ocupă locurile de parcare din această zonă. Locuiesc în zonă și eu personal nu știu cine ar trebui să se sesizeze în privința acestui autoturism. Îmi imaginez că pentru poliție este foarte ușor să afle numele proprietarului să verifice situația autoturismului și să dispună măsurile necesare, dacă este necesar. Și sigur este...”, ne-a transmis cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Consiliul Județean Prahova anunță restricționarea circulației pe DN1, în zona km 69+925 (Movila Vulpii), pentru execuția lucrărilor de refacere a infrastructurii trecerii la nivel cu calea ferată. Măsura este valabilă în perioada 24 noiembrie 2025, ora 10.00 - 27 noiembrie 2025, ora 12.00.

Discuțiile pe proiecte din cadrul Consiliului Local Câmpina au devenit din ce în ce mai rare, iar atunci când sunt, calitatea lor este din ce în ce mai scăzută...

Asociația Câmpina Curată a lansat petiția "NU JUMULIȚI GÂSCA!", o denumire care ar putea suna amuzant dacă n-ar fi vorba de banii și viitorul firmelor românești.

După o pauză forțată de aproape zece zile, muncitorii au revenit la lucru pe Strada Orizontului, în proiectul derulat de HidroPrahova pentru reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare din Câmpina.