CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina de ieri, Câmpina de mâine - Recitaluri ale artiștilor locali - Livia Pisăliță, Naomi Prie și Grupul Celesta

- Eveniment -

Câmpina de ieri, Câmpina de mâine - Recitaluri ale artiștilor locali - Livia Pisăliță, Naomi Prie și Grupul Celesta

Spectacolul din cadrul evenimentului ”Câmpina de ieri, Câmpina de mâine”, organizat vineri, 28 iunie 2024, de Asociația Câmpina Curată, a început cu o oră rezervată artiștilor locali.

Organizatorul acestui eveniment a decis ca scena să le aparțină unor tineri talentați din Câmpina, care sunt un motiv de mândrie pentru municipiu. Rând pe rând, pe scenă, în fața unui număr din ce în ce mai mare de spectatori, au urcat Livia Pisăliță, Naomi Prie și Grupul vocal-instrumental ”Celesta” de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, grup condus de profesor Elisabeta Milea.
Fiecare a încercat să ofere tot ce are mai bun, iar spectatorii au aplaudat evoluția acestor tineri. Cu siguranță, pentru fiecare dintre artiști, a cânta pe scena acestui eveniment a fost o bornă importantă în cariera lor, un reper al acestei perioade, iar noi sperăm ca fiecare dintre ei să ajungă cât mai departe, să aibă o carieră frumoasă, dar să-și amintească cu mare drag de recitalul de la ”Câmpina de ieri, Câmpina de mâine”. Și de Câmpina, în general...


29 Jun 2024 21:04 2592 vizualizari


Comentarii






  • 02.07.2024 10:11 cristian adrian VA SPUN SINCER CA LIVIA SI NAOMI AU VOCI MAI BUNE DECAT SMILEY SI TEO
798 vizualizari 24 Mar 2026 19:58 Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

La finalul săptămânii trecute, la Chișinău a avut loc cea de-a patra ediție a Festivalului Internațional de Artă pentru copii și tineret „Mărțișorul copiilor”.

citeste mai mult
675 vizualizari 24 Mar 2026 07:42 În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

Pe 24 martie 1933, pe scena Sălii „Monovici” din Câmpina avea loc spectacolul cu piesa „Marchizul de Priola” (scrisă în anul 1902 de francezul Henri Lavedan), cu marele actor Tony Bulandra în rolul principal, la final acesta fiind sărbătorit cu ocazia împlinirii a trei decenii de activitate teatrală.

citeste mai mult
400 vizualizari 23 Mar 2026 11:37 PeaceJam, Câmpina 2026 - despre viitorul tehnologiei

PeaceJam, Câmpina 2026 - despre viitorul tehnologiei

Ajunsă la ediția a patra, Conferința Educațională PeaceJam România va avea loc la Câmpina în zilele de 18 și 19 aprilie 2026.

citeste mai mult
816 vizualizari 22 Mar 2026 14:06 La Câmpina a avut loc un maraton al poeziei și lansarea unui volum de poezie, toate de.. Ziua Poeziei

La Câmpina a avut loc un maraton al poeziei și lansarea unui volum de poezie, toate de.. Ziua Poeziei

Ziua Mondială a Poeziei a fost o adevărată sărbătoare a versurilor la Câmpina, în cadrul unei noi ediții a Matineului Cultural Elstar.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV