Era al patrulea minut suplimentar al partidei de la Lipănești, la scorul de 1-0 pentru gazde, atunci când o deviere a lui Augustin Vasile, în urma unei centrări, a adus remiza in extremis pentru Muscelul Câmpina.
Rezultatul, deși obținut la ultima fază, s-ar putea spune că este nedrept, pentru că, după deschiderea scorului prin Ciobanu, în minutul 16, gazdele nu au mai contat în atac. În schimb, câmpinenii au ratat o mulțime de ocazii - bară prin Floștoiu, șut de la 30m, apoi Prună singur cu portarul, Pantaia singur din 6m, portarul gazdelor scoțând încă trei goluri ca și făcute. Și am amintit doar cele mai mari ocazii ale formației câmpinene.
Iată și echipa aliniată de antrenorul Mircea Hagianu petru Muscelul: Șerban - Floștoiu, Dafinoiu, Aldea, Badea, Cordonaș, Prună, Mititelu, Pană (65 Pantaia), Dumitrașcu (81 Boboc), A. Vasile.
"Felicitări echipei pentru că a luptat până la final, pe un teren impracticabil, cu multe zone fără iarbă, doar cu pământ, unde nu am putut pasa. Este un pas greșit, dar ținând cont de celelalte rezultate este bun și acest punct. Săptămâna viitoare ne așteaptă un meci greu, cu Măgureni, dar pe care suntem obligați să îl câștigăm", ne-a declarat la finalul jocului Claudiu Mutu președintele echipei Muscelul Câmpina.
Runda viitoare, Muscelul Câmpina întâlnește pe teren propriu formația Avântul Măgureni.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pentru cele două echipe feminine ale CS Câmpina, de juniori II și juniori III, s-a încheiat competiția „Transylvania Winter Cup”, una dintre cele mai puternice întreceri juvenile în afara campionatului național.

După două zile istovitoare, echipa feminină de juniori II a CS Câmpina a avut neșansa ca ultimul meci la capătul acestor zile să fie tocmai cu gazdele de la Transilvania Brașov, o echipă foarte puternică.

Echipa feminină de juniori II a CS Câmpina, antrenor Daniel Vasile, a susținut la Brașov al doilea meci în turneul Transylvania Winter Cup.

Junioarele mici, așa cum sunt alintate echipierele CS Câmpina de la categoria juniori III, pregătite de antrenorul Denisa Toma, au disputat printre primele jocuri din ziua a doua a turneului „Transylvania Winter Cup”, unul dintre cele mai puternice din handbalul juvenil.