Surpriză de proporții pentru o femeie din Poiana Câmpina, satul Bobolia, care s-a trezit luni dimineață cu trei urși în grădină.
Urșii s-au tot plimbat prin grădina casei, ceea ce i-a permis femeii ca la un moment dat să-i și filmeze pe urșii care se plimbau prin grădina ei. Ulterior, femeia a sunat și la 112, dar pentru că nu mai era vorba de un pericol iminent, nu s-a declanșat procedura standard într-o astfel de situație.
Oricum, femeia și familia acesteia sunt cu toții îngrijorați că urșii pot reveni oricând și se pot trezi în orice dimineață cu... vizitatori nepoftiți pe pragul casei.

HidroPrahova a transmis un comunicat privind apa tulbure livrată populației din municipiul Câmpina în unele zone și absența acesteia în alte zone.

Pe parcursul întregii zile de vineri au fost probleme în alimentarea cu apă a municipiului Câmpina.

Tribunalul Prahova a respins contestația lui Adrian Stoican, președintele Clubului Sportiv Câmpina, privind măsura arestului preventiv.

Pe Bulevardul Nicolae Bălcescu din Câmpina, în cursul dimineții de vineri, 5 iunie, imediat după ora 10.00, a avut loc o intervenție a pompierilor militari de la Detașamentul din Câmpina.