Primul dintre candidații din Câmpina la alegerile parlamentare, Monica Clinciu (PNL), și-a exercitat dreptul la vot în urmă cu câteva minute, la una dintre secțiile de la Liceul Tehnologic Mecanic.
Monica Clinciu a venit singură la vot și a stat câteva minute bune în secție până când membrii comisiei au reușit să-i găsească numele pe listele electorale permanente. La ieșire din secția de votare, Monica Clinciu ne-a declarat că a votat 'pentru ca România să meargă înainte' și speră ca generația tânără să meargă astăzi la vot 'deoarece este un moment crucial pentru viitorul nostru, al tuturor'. (video)
Monica Clinciu candidează la Senat, fiind pe poziția a treia pe lista PNL Prahova.

Câmpina, cartierul Voila... Strada Voila, în apropierea intersecției cu Strada Buciumului, la ultima stație de autobuz înaintea Spitalului de Psihiatrie Voila.

Un incendiu puternic a izbucnit, marți seară, în localitatea Bănești.

Societatea HidroPrahova anunță că miercuri, 11 martie 2026, în intervalul orar 9.00-13.00, vor fi executate lucrări de izolare a filtrelor l Stația de Tratare a Apei Voila-Câmpina, în cadrul Contractului PH-CL-12 - retehnologizare și automatizare stații de tratare, rezervoare și stații de pompare.

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omor calificat.