Muscelul Câmpina și-a reluat pregătirile duminică, 19 ianuarie. Sub comanda aceluia anttrenor - Mircea Hagianu, câmpinenii au făcut un prim antrenament pe sinteticul de la Căminul Petrol.
Au gost 17 jucători prezenți, alți trei componenți ai lotului fiind învoiți. După o mișcare de dezmorțire, a urmat un joc-școală cu echipa de juniori a clubului HM Junior Câmpina.
De altfel, după cum ne-a precizat Claudiu Mutu, președintele clubului Muscelul, ”vom testa mai mulți tineri de la HM Junior, dar cel mai important pentru noi este că nu a plecat nimeni. Vom completa lotul cu trei tineri de la HM și au venit deja doi jucători cu experiență, care în mod cert vor fi un plus pentru echipă în retur - Lucian Aldea, de la Prahova Nedelea, și Adrian Năstase, de la Gloria Vâlcănești”.
Primula mical pentru Muscelul Câmpian este programat sâmbăta viitoare, de la ora 15.00, când vor întâlni formația AFC Brebu, pe terenul acesteia.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Un adevărat spectacol fotbalistic a avut loc duminică după-amiază la Văleni, între echipele de juniori sub 19 ani ale cluburilor Teleajen Văleni și CS Câmpina. Evoluția elevilor lui Opatchi îi îndreptățește să spere că sezonul viitor vor putea juca într-un campionat național, adevărata rampă de lansare spre o carieră dincolo de granițele județului.

Sportul Câmpina s-a deplasat la Puchenii Mari cu multe absențe în lot - Coman - accidentat, alți jucători sărbătorind Paștele Catolic.

Sâmbătă și duminică au fost programate meciurile etapei a 20-a din Liga a 4-a.

Pe 5 aprilie 2011, acum 15 ani, pe stadionul (încă) Poiana avea loc meciul din optimile fazei județene a Cupei României, dintre CSM Câmpina (patronată de Virgil Guran) și Unirea Câmpina (susținută financiar de primăria condusă atunci de Horia Tiseanu).