Polițiștii din cadrul poliției Municipiului Câmpina au fost sesizați marți, 8 octombrie 2024, de către administratorul unui complex de servicii comunitare din Băicoi, cu privire la faptul că o adolescentă de 16 ani a plecat de la școala unde învață, din municipiul Câmpina, și nu a mai revenit până la momentul sesizării.
Fara se numește Laura Gheorghe. Semnalmente: înălțime 1,53 metri, 59 de kilograme, constituție atletică, păr lung, brunet, ochi căprui, fără alte semne particulare. La momentul plecării voluntare, minora purta geacă sport neagră, tricou alb, pantaloni tip jeans negri și pantofi sport negri, având asupra sa un ghiozdan în mai multe culori.
Persoanele care pot oferi informații cu privire la fata în cauză sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.

Duminică, 21 decembrie, începând cu ora 11.00, după slujba religioasă, la Biserica "Sfânta Treime" din Câmpina (de la piață) va avea loc Târgul caritabil de Crăciun.

Asociația Together România a finalizat proiectul "Open Minds, Open Worlds", finanțat în cadrul Programului Erasmus+.

Floricon Salub anunță că în perioada sărbătorilor de iarnă 2025-2026 intervin unele modificări în programul de colectare a deșeurilor de la populație, în Câmpina și localitățile învecinate.

Accidentul s-a produs pe DN1, în zona Florești, la miezul nopții trecute. În acest eveniment rutier au fost implicate un autoturism - condus de un tânăr de aproximativ 20 ani și un autocar.