Primăria Municipiului Câmpina aduce la cunoștința cetățenilor faptul că, începând cu data de miercuri, 17 septembrie 2025, Serviciul Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor și-a reluat activitatea în condiții normale.
Toate programările existente vor fi respectate, iar cetățenii vor fi preluați conform planificării stabilite. Reluarea activității are ca obiectiv principal eliminarea disconfortului creat în ultimele zile în urma grevei din administrație și asigurarea unui climat de normalitate în relația directă cu publicul. Practic, astfel, greva este suspendată în privința activității Serviciului de Evidență a Persoanei din cadrul Pirmăriei Municipiului Câmpina, în primul rând din cauza haosului creat și a întârzierilor acumulate.
Primăria Municipiului Câmpina mulțumește cetățenilor pentru înțelegerea și răbdarea de care au dat dovadă și reafirmă angajamentul ferm de a garanta continuitatea serviciilor publice în folosul comunității.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pe o rețea de socializare, postarea unui câmpinean atrăgea atenția asupra problemei alimentării cu apă a familiilor de pe Aleea Crizantemei, care pornește din Strada Griviței și se află în apropierea zonei centrale.

195 de contestații au fost depuse la liceele câmpinene după primele rezultate ale bacalaureatului 2026.

Salvamont Prahova a încheiat o săptămână dificilă, care a inclus și trei evenimente cu tot atâtea persoane decedate.

La grădinița din cartierul Uniunea Europeană se lucrează de zor la suprafața acoperită cu pavele din curtea instituției.