Duminică a continuat, la Bucureşti, Campionatul Naţional pentru Copii, iar dacă în prima zi competiţia a fost rezervată categoriei copii I, în cea de-a doua zi a fost rândul copiilor de la categoriile II şi III. CSS "Constantin Istrati" Câmpina a fost din nou bine reprezentat, obţinând, în a doua zi a întrecerilor, şase medalii - trei de aur, două de argint şi una de bronz.
Iată şi rezultatele obţinute duminică de atleţii câmpineni:
Alexia Tudorache (antrenor Nicolae Pavel) - locul 1, aruncarea greutăţii, 10,28m
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - locul 1, săritura în lungime, 4,75m
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - locul 1, 150m, 20,09s
Alexia Tudorache (antrenor Nicolae Pavel) - locul 2, aruncarea discului, 19,88m
Patricia Mocanu (antrenor Jenica Bran) - locul 2, 60m garduri, 10,15s
Iulia Cristea (antrenor Mihaela Marin) - locul 3, 60m, 8,95s.
De asemenea, au mai avut clasări bune, în apropierea podiumului:
Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, triatlon, 439 puncte
Iulia Cristea (antrenor Mihaela Marin) - locul 6, 150m, 21,95s
Ana Ioana Banu (antrenor Jenica Bran) - locul 7, triatlon, 1.111 puncte
David Marin (antrenor Mihaela Marin) - locul 9, aruncarea suliţei, 19,12m (în condiţiile în care a concurat accidentat).
Citiţi şi Performanţe notabile pentru cei mai mici atleţi câmpineni la Campionatul Naţional pentru Copii

Chiar dacă duminică, 31 mai, este o mare sărbătoare religioasă - Rusaliile, sportul, în general, fotbalul, în special, merg mai departe și continuă competițiile în care sunt angrenate și echipe din zona Câmpina.

Pe stadionul „Conpet” din Strejnic a avut loc miercuri după-amaiză finala fazei județene a Cupei României la fotbal, între formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.

Miercuri, 27 mai, de la ora 17.30, la Strejnic, pe stadionul Conpet, va avea loc finala fazei județene a Cupei României la fotbal, în ultimul act al acestei competiții întâlnindu-se formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.

Formația de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, pregătită de Roberto Opatchi, a încheiat campionatul județean, acum așteptând adversarii dintr-o fază regională.