CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Un fost judecător de la Câmpina a fost numit președintele Tribunalului Militar București

- Actualitate -

Un fost judecător de la Câmpina a fost numit președintele Tribunalului Militar București

La finalul lunii ianuarie, Consiliul Superior al Magistraturii a făcut mai multe numiri în funcții de conducere la mai multe instanțe.

Printre acestea, l-a delegat ca președinte al Tribunalului Militar București pe magistratul locotenent George Octavian Nicolae, după cum menționează luju.ro. Acesta ocupa funcția de vicepreședinte cu delegație al Tribunalului Militar București, fiind numit în noul post pentru o perioadă de șase luni, începând cu 31 ianuarie 2025.
De numele lui George Octavian Nicolae se leagă un caz mediatizat la vremea respectivă, în decembrie 2019, când activa la Judecătoria Câmpina. La momentul respectiv, a anulat amenda aplicată de către alt magistrat al aceleiași instanțe – Dragoș-Bogdan Achiței – avocatei Ioana Prăjescu pe motiv că aceasta nu se prezentase la ședința pentru măsuri preventive pentru o inculpată pe care o asistase din oficiu la urmărirea penală. La rândul lui, George Octavian Nicolae a constatat că Dragoș-Bogdan Achiței nu găsise de cuviință să-i comunice avocatei data și ora la care urma să aibă loc termenul de judecată.

(Sursa foto - luju.ro)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


10 Feb 2025 18:00 2610 vizualizari


Comentarii






2421 vizualizari 19 Jan 2026 19:40 George Stoica, primarul comunei Bănești: „Poate este ultima șansă pentru realizarea unui parc industrial în zonă”

George Stoica, primarul comunei Bănești: „Poate este ultima șansă pentru realizarea unui parc industrial în zonă”

Despre ideea înființării unui parc industrial în zona Câmpina se discută de foarte multă vreme... Și ori de câte ori se credea că este aproape de realizare, intervenea ceva. Acum, sunt fonduri europene pentru crearea unui parc industrial, așa că pare a fi momentul ideal.

citeste mai mult
500 vizualizari 19 Jan 2026 18:42 Tânăr de 18 ani, arestat preventiv pentru încălcarea ordinului de protecție și violare de domiciliu

Tânăr de 18 ani, arestat preventiv pentru încălcarea ordinului de protecție și violare de domiciliu

Polițiștii câmpineni au dispus măsura reținerii pentru 24 ore față de un tânăr cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de încălcare a măsurilor stabilite prin ordin de protecție și violare de domiciliu.

citeste mai mult
2451 vizualizari 19 Jan 2026 13:14 Sergiu Constanda, primarul comunei Poiana Câmpina: „Suntem deschiși la o asociere pentru un parc industrial”

Sergiu Constanda, primarul comunei Poiana Câmpina: „Suntem deschiși la o asociere pentru un parc industrial”

Pe 28 ianuarie se deschide o perioadă pentru depunerea de cereri de finanțare pentru crearea unui parc industrial, un proiect care ar putea deveni o realitate și în zona Câmpina.

citeste mai mult
9011 vizualizari 19 Jan 2026 12:17 Trei firme din Prahova încep anul 2026 cu anunțul unor concedieri colective. Una este din Câmpina...

Trei firme din Prahova încep anul 2026 cu anunțul unor concedieri colective. Una este din Câmpina...

Anul 2026 este unul dificil din punct de vedere economic. Toți specialiștii vorbesc despre acest lucru, dar dincolo de teorie, lucrurile încep să se concretizeze în practică, inclusiv în Prahova.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV