Sâmbătă, după prânz, pe terenul sintetic din incinta Căminului Petrol a avut loc un meci amical agreabil în care s-au întâlnit formaţia de juniori A a clubului CS Câmpina şi echipa FC Băneşti, una dintre fruntaşele Ligii A Prahova.
Băneştenii au obţinut victoria la pas, cu scorul de 5-0, pin golurile marcate de Neagu, Păun, Toader şi Ariciu (2). Dincolo de rezultat, ambele conduceri tehnice au fost mulţumite că au putut testa jucătorii pe care i-au avut la dispoziţie.
CS Câmpina, antrenor Roberto Opatchi, a aliniat următoarea formulă de start: Antal - Ştefan, Banu, Catrina, Iordache, Badea, Julan, Zob, Stancu, Cordoş, Dumitru. Au mai jucat: Rece, Micuţă, Sărăţeanu şi Mârzea.

La finalul acestei săptămâni începe o nouă ediție a Ligii a 4-a Prahova. Așa cum v-am obișnuit din edițiile anterioare, joi seara vă prezentăm programul și delegările etapei de la finalul săptămânii.

La finalul acestei săptămâni începe o nouă ediție din campionatul Ligii a 4-a Prahova, dar și a Ligii a 5-a județeană. De asemenea, mai sunt programate și alte meciuri amicale. Iată programul echipelor din Câmpina și împrejurimi:

La Strejnic, CSO Comarnic a susținut duminică ultimul joc amical înaintea începerii unei noi ediții de campionat.

În ultimele zile, CS Câmpina a perfectat actele pentru trei transferuri ale unor juniori din cadrul clubului către echipe importante din fotbalul românesc - Dinamo București, Petrolul Ploiești și Concordia Chiajna.