CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Baltă în intersecție. Avarie la conducta de apă de pe Bulevardul Bălcescu din Câmpina, în zona Peco

- Actualitate -

Baltă în intersecție. Avarie la conducta de apă de pe Bulevardul Bălcescu din Câmpina, în zona Peco

Conducta de alimentare cu apă potabilă de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu s-a spart, iar apa a curs pe carosabil, în intersecția cu Strada Orizontului. Avaria s-a produs în această dimineață, în apropiere de stația OMV, chiar în fața Casei de Pensii Câmpina. O echipă de intervenție de la HidroPrahova lucrează la remedierea problemei.

Avaria a survenit la conducta nouă de apă, cea introdusă în anul 2015, în cadrul proiectului “Reabilitarea conductei de aducţiune, conductei de transport şi reţelelor de distribuţie a apei potabile”, pentru care Câmpina a obţinut o parte din finanţare de la Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei. Atunci au fost schimbate conductele de apă de pe Calea Doftanei, Bobâlna și Bulevardul Nicolae Bălcescu.


30 Sep 2019 13:11 4336 vizualizari


Comentarii






66 vizualizari 09 May 2026 21:42 Amendamentele aduse bugetului local al Câmpinei pentru anul 2026

Amendamentele aduse bugetului local al Câmpinei pentru anul 2026

Câmpina are în sfârșit buget, după 128 zile de la începerea anului, adică după mai mult de o treime din acest an.

citeste mai mult
274 vizualizari 09 May 2026 12:48 A fost dat ordinul de începere pentru stabilizarea drumului surpat de la ieșirea din Câmpina

A fost dat ordinul de începere pentru stabilizarea drumului surpat de la ieșirea din Câmpina

La începutul acestui an, surparea drumului care asigură ieșirea din Câmpina spre zona de nord a dus la închiderea totală a circulației.

citeste mai mult
162 vizualizari 09 May 2026 11:25 Elevii de la ”Grigorescu” au celebrat Ziua Europei

Elevii de la ”Grigorescu” au celebrat Ziua Europei

Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina a găzduit vineri o acțiune dedicată Zilei Europei, o acțiune realizată de Consiliul Școlar al Elevilor din această instituție de învățământ.

citeste mai mult
702 vizualizari 08 May 2026 21:36 “Turnul înclinat” din Câmpina intră, în sfârșit, într-o procedură administrativă concretă: s-au aprobat banii pentru documentații și expropriere

“Turnul înclinat” din Câmpina intră, în sfârșit, într-o procedură administrativă concretă: s-au aprobat banii pentru documentații și expropriere

La 30 de ani de când a început povestea "turnului înclinat" din centrul municipiului Câmpina și la zece ani de când a început să se vorbească despre procedurile privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică a imobilului, la nivelul administrației locale s-au luat decizii importante.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV