La Bacău, în sala de atletism care poartă numele marii campioane Doina Melinte, are loc în acest week-end etapa finală a Campionatului Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 ani. CSS ”Constantin Istrati” Câmpina a aliniat sub conducerea Mihaelei Marin o nouă generație de copii talentați, care au obținut deja primele medalii.
”Construim o nouă generație de sportivi, campionii de mâine ai Câmpinei și sunt bucuroasă că după numai câteva luni de pregătire cu unii dintre ei deja am obținut performanțe notabile”, ne-a declarat la finalul primei zile a Naționalelor sub 16 ani de la Bacău, coordonatorul CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, profesor Mihaela Marin.
Iată și rezultatele obținute de sportivii pregătiți de Mihaela Marin:
Șerban Anghel - locul 2, săritura în înălțime, 1,65m;
David Brezeanu - locul 4, triplusalt, 11,76m;
Norbert Chițu - locul 7, aruncarea greutății, 11,76m;
Horia Gheorghe - locul 10, săritura în înălțime, 1,45m;
Filip Enache - 60m, 8,04s.
Felicitări, tuturor! După asemenea rezultate și optimismul coordonatorului CSS-ului câmpinean se poate concluziona că viitorul atletismului câmpinean sună bine.

La acest final de săptămână, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism pentru sportivi sub 20 ani.

Derby-ul Câmpinei s-a disputat la... Bănești, o anomalie care arată lipsa de interes a câmpinenilor pentru fotbal. Dar, dincolo de acest detaliu, jocul a fost unul animat, cu destule faze frumoase.

În prima etapă a returului, CS Câmpina a avut o deplasare dificilă la Vărbilău, în fața unui adversar incomod.

A început returul campionatului Ligii a 4-a. Iată rezultatele și clasamentul la zi: