UPDATE - Vineri, 27 ianuarie, la ora 9.07, Poliția a anunțat că minorul a fost depistat pe raza comunei Brebu și nu a fost victima niciunei infracțiuni.
În cursul serii de joi, 26 ianuarie, în jurul orei 18.30, polițiștii din Breaza au fost sesizați de către o femeie, în calitate de instructor în cadrul Centrului de Plasament Breaza, despre faptul că minorul, Florin Ștefan Voicu, în vârstă de 16 ani ar fi plecat din cadrul unității și nu a mai revenit până în prezent.
Semnalmente: constituție astenică, înălțime circa 1.60 m, păr negru cu portocaliu și încrețit în față, fața ovală, ten măsliniu, prezintă tatuaje ( pe gât litera R, iar pe încheietura uneia dintre mâini un cap de leu).
La momentul plecării purta o geacă de culoare albastru cu gri, hanorac de culoare alb, pantaloni de culoare roșu cu negru, adidași albi și o borsetă neagră.
Persoanele care pot oferi detalii despre persoana dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută, în jurul orei 23.30, la o locuință particulară din comuna Provița de Jos, sat Drăgăneasa.

Ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Dragoș Pîslaru, a anunțat, săptămâna trecută, că a primit confirmarea de la Parchetul European cu privire la derularea investigației în cazul achiziției la suprapreț a microbuzelor școlare electrice. Un scandal în mijlocul căruia este o firmă din Câmpina - Aveuro Internațional SRL a lui Vlad Papuc.

Odată cu apariția tot mai frecventă a urșilor pe străzile din Câmpina, Primăria a anunțat în cursul zilei de luni, 20 aprilie, o serie de decizii concrete.

Miercuri, 22 aprilie, Consiliul Local Câmpina este convocat într-o ședință extraordinară, pe ordinea de zi fiind un singur punct - aprobarea actualizării devizului general și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local a obiectivului de investiții „Modernizare Strada Orizontului”, finanțat prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”.