Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o avertizare hidrologică potrivit căreia pe mai multe râuri din țară, inclusiv Prahova, sunt posibile depășiri ale cotelor de apărare din cauza cantităților mari de precipitații. Avertizarea hidrologică de cod galben este valabilă din această dimineață și până vineri la ora 18.00, cu precizarea că s-ar putea schimba oricând în cod portocaliu.
"Având în vedere situația hidrometeorologică actuală și prognoza pentru următoarele 72 de ore, se pot produce scurgeri importante pe versanți, torenți și pâraie, viituri rapide cu posibile efecte de inundații locale pe unele sectoare de râu și creșteri de debite cu posibile depășiri ale cotelor de apărare", se menționează în avertizarea emisă de hidrologi.
Vă reamintim, partea de nord a județului Prahova se află sub cod galben de ploi, descărcări electrice și intensificări ale vântului. Codul galben de ploi este valabil până mâine la ora 21.00.

Într-un moment în care întreaga comunitate se mobilizează pentru a o ajuta pe Carina Vasile - tânăra handbalistă de la CS Câmpina, care la numai 15 ani trece prin încercarea vieții sale, un gest superb a venit din partea Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu” din Câmpina.

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Agenția Matos Imobiliare Câmpina oferă servicii complete pentru cei care doresc să tranzacționeze o proprietate. De-a lungul unui mic serial vom arăta serviciile acestei agenții și de ce este bine să aplelezi la un specialist într-o asemenea tranzacție.

Comunitatea prahoveană a strâns rândurile și încearcă ajute un copil să treacă peste o mare încercare a vieții.