CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

La Poiana Câmpina, primăvara începe cu fetițele de la Școala Gimnazială "Înv. Ion Mateescu"

- Social -

La Poiana Câmpina, primăvara începe cu fetițele de la Școala Gimnazială

A devenit o tradiție ca, în prima zi a primăverii, reprezentanții administrației locale din Poiana Câmpina să meargă la școala din localitate pentru a oferi mărțișoare elevelor și cadrelor didactice. Asta se întâmplă de șapte ani încoace, așa s-a întâmplat și ieri, 1 Martie 2019.

Primarul Alin Moldoveanu și consilierii locali Gabriela Nistor, Sebastian Iordache, Bogdan Ghimbaș și Ionuț Goran au mers ieri la Școala Gimnazială "Învățător Ion Mateescu", unde le-au oferit mărțișoare tuturor elevelor, de la clasa pregătitoare până la clasa a VIII-a, dar, bineînțeles, și doamnelor profesoare. A fost întâlnirea tradițională de la început de primăvară. Ca de fiecare dată, mărțișoarele au fost cumpărate de primar, viceprimar și consilierii locali. Un gest frumos pe care administrația locală îl face de mai mulți ani și nu doar la școala din comună, ci și la cele două grădinițe. La școală, oaspeții au fost așteptați și cu un scurt moment artistic pregătit de elevii clasei a III-a, îndrumați de profesor Virginia Teodoru.


02 Mar 2019 09:17 5207 vizualizari


Comentarii






672 vizualizari 11 Feb 2026 07:11 Accident grav pe DN1, la Comarnic. Sunt implicate un autoturism și un TIR

Accident grav pe DN1, la Comarnic. Sunt implicate un autoturism și un TIR

UPDATE - Din păcate, cu toate eforturile medicilor, șoferul autoturismului a decedat. Avea 68 de ani.

citeste mai mult
445 vizualizari 09 Feb 2026 18:31 „Decalogul iubirii”, o conferință pentru liceeni susținută de profesorul Nicolae Geantă

„Decalogul iubirii”, o conferință pentru liceeni susținută de profesorul Nicolae Geantă

Liceul Tehnologic "Constantin Istrati" din Câmpina găzduiește în această săptămână o serie de conferințe dedicate programului "Școala altfel". Prima dintre ele a fost susținută de profesorul Nicolae Geantă - "Decalogul iubirii".

citeste mai mult
3928 vizualizari 09 Feb 2026 15:30 O fată de 15 ani, din Câmpina, a dispărut de acasă. Apelul poliției

O fată de 15 ani, din Câmpina, a dispărut de acasă. Apelul poliției

UPDATE - Poliția Prahova a anunțat, marți dimineață, că minora a revenit acasă. Precizăm că fata are domiciliul în satul Urleta din comuna Bănești.
O adolescentă de 15 ani, din municipiul Câmpina, este căutată de poliție după ce a plecat de acasă și nu a mai revenit. Fata se numește Alicia Gabriela Necula.

citeste mai mult
1656 vizualizari 05 Feb 2026 12:01 Ansamblul Folcloric “Ghiocelul” a primit Premiul “Dinu Săraru” la Gala Fundației Naționale pentru Civilizație Rurală „Niște țărani”

Ansamblul Folcloric “Ghiocelul” a primit Premiul “Dinu Săraru” la Gala Fundației Naționale pentru Civilizație Rurală „Niște țărani”

Fundația Națională pentru Civilizație Rurală "Niște țărani", fondată de scriitorul Dinu Săraru în urmă cu mai bine de un sfert de veac, oferă anual premii celor care duc mai departe tradițiile românești.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV