Se întâmplă în Prahova și lucruri abominabile, incredibile, de neacceptat.
O femeie din Prahova, din primele informații, domiciliată în orașul Comarnic, a fost reținută de polițiștii prahoveni pentru... violarea un copil minor pe care ea îl avea în întreținere!
S-a întâmplat la începutul lunii martie 2025, instanța Judecătoriei Sinaia dispunând deja arestarea preventivă a femeii pentru 30 de zile. Șirul infracțiunilor de care este acuzată femeia e incredibil: viol săvârșit asupra unui minor, rele tratamente aplicate minorului, două infracțiuni de corupere sexuală a unui minor.
Acum, femeia se află în arest, iar instanța a dispus deja înștiințarea Direcției pentru Protecția Drepturilor Copilului pentru luarea măsurilor legale de ocrotire a minorului.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Pe Strada Republicii, în apropierea trecerii de pietoni dintre Complexul comercial Romal și parcarea din fața Complexului Carrefour, este o adevărată capcană.

La mai puțin de 24 ore după ce nu a întrunit numărul necesar de voturi pentru a fi adoptat, proiectul privind noua organigramă a administrației câmpinene a fost supus din nou atenției Consiliului Local.

Clădirea aproape seculară a Judecătoriei Câmpina, din Strada 1 Decembrie 1918, va intra într-un amplu proces de modernizare. Proces care necesită mutarea temporară a activității acestei instituții, iar singura soluție găsită a fost cea a Corpului A al Liceului Tehnologic Mecanic, din cartierul Turnătoriei, structură care aparține acum Liceului Tehnolgic „Constantin Istrati”.