CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Târg de dulciuri de Moș Nicolae, la Câmpina, în beneficiul copiilor speciali

- Social -

Târg de dulciuri de Moș Nicolae, la Câmpina, în beneficiul copiilor speciali

O acțiune deosebită va avea loc luni, 6 decembrie 2021, la cafeneaua 5 to go din municipiul Câmpina, situată pe Bulevardul Carol I, vis a vis de Spitalul Municipal. Este vorba despre un târg de dulciuri de Moș Nicolae, un eveniment organizat de Consiliul Școlar al Elevilor de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu". Mai exact, voluntarii din cadrul proiectului PeaceJam Câmpina, derulat la CNNG, organizează acest târg în beneficiul copiilor de la Asociația Glasul Autismului din Câmpina.

Pe scurt, voluntarii vă așteaptă luni, la 5 to go, între orele 11.30-13.00, cu turtă dulce, biscuiți și brioșe, toate acestea pregătite cu multă grijă și multă dragoste față de copiii speciali. Banii care se vor strânge din vânzarea dulciurilor vor fi donați Asociației Glasul Autismului. O idee extraordinară a unor tineri sufletiști, implicați în viața comunității, iar noi toți le putem susține inițiativa cumpărând dulciuri de la târgul organizat de Moș Nicolae! Astfel, ne putem aduce și noi o minimă contribuție la activitatea centrului pentru copiii cu tulburări din spectrul autist, centru care funcționează la Câmpina în incinta Casei Tineretului. 


04 Dec 2021 12:42 4951 vizualizari


Comentarii






95 vizualizari 17 May 2026 22:17 Pe 2 iunie începe sesiunea de vară a examenului de Bacalaureat

Pe 2 iunie începe sesiunea de vară a examenului de Bacalaureat

Ministerul Educației a dat publicității calendarul final al sesiunii de vară a examenului de Bacaluareat.

citeste mai mult
344 vizualizari 13 May 2026 19:17 Un nou proiect de intervenție culturală în mediul rural

Un nou proiect de intervenție culturală în mediul rural

Arte 21 – Poveștile Lumii anunță lansarea proiectului cultural „Cusătură națională”, desfășurat în perioada 15 martie – 14 noiembrie 2026, în comuna Provița de Sus, județul Prahova.

citeste mai mult
407 vizualizari 05 May 2026 22:04 Nu uitați! 10 mai 2026 – Târg caritabil pentru Carina Vasile. La Casa Tineretului din Câmpina

Nu uitați! 10 mai 2026 – Târg caritabil pentru Carina Vasile. La Casa Tineretului din Câmpina

Asociația Câmpina Tânără, Atelierul Actorului, Clubul Sportiv Câmpina, echipa de robotică Undefined de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" și motocicliștii de la Happy Street Brotherhood MF sunt cei care organizează un târg caritabil pentru Carina, adolescenta diagnosticată cu cancer.

citeste mai mult
1093 vizualizari 04 May 2026 12:02 Asociația de Părinți de la Școala ”Cuza” Câmpina, apeluri disperate pentru siguranța copiilor lor

Asociația de Părinți de la Școala ”Cuza” Câmpina, apeluri disperate pentru siguranța copiilor lor

Reprezentanți ai Asociației de Părinți de la Școala Gimnazială ”Al.I. Cuza” Câmpina ne-au transmis apeluri disperate pentru siguranța copiilor lor, după ce din partea autorităților... nicio reacție.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV