CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Hai cu parcul (de la soldat) că ne prinde iarna! Încă o iarnă...

- Actualitate -

Hai cu parcul (de la soldat) că ne prinde iarna! Încă o iarnă...

Așteptăm cu nerăbdare ziua în care să putem scrie că Parcul Regele Mihai I (zona de la soldat) este gata, că lucrările s-au finalizat și că a fost efectuată recepția acestei... extraordinare investiții în valoare de 1.682.780 lei. Din păcate, însă, la cum decurg lucrurile, mai avem de așteptat. O lucrare care ar fi trebuit să se termine în patru luni împlinește, zilele acestea, un an și două luni.

În pofida somației trimise de Primăria Câmpina firmei constructoare de a finaliza lucrările până la 1 iunie 2019, iată că acest lucru nu s-a întâmplat, lucrările continuă și încă mai sunt multe de făcut. Multe și mărunte, e adevărat, dar cu doi-trei muncitori care pun și scot pavele, le pun și le scot din nou, s-ar putea să ne prindă toamna sau, mai rău, încă o iarnă. Vă reamintim că lucrarea este executată de Construct Edil SRL Câmpineanca, firmă care a acumulat până acum penalități de întârziere de aproape 70.000 lei.


18 Jun 2019 22:24 6588 vizualizari


Comentarii






  • 23.06.2019 19:03 mihai dar asta nu e de ajuns ,o sa urmeze mutarea soldatului ,O ALTA OPERATIUNE CU BANI GREI !!!!!!!!!!????????
  • 20.06.2019 14:29 parc Ne enervam degeaba intre noi,chiar nu se poate verifica oficial preturile la materiale si manopera,etc?400mii de euro pentru ceva oribil.Asteptam totusi si interventia Curtii de Conturi si vesti mai bune.
  • 20.06.2019 11:46 Cornelia Pițigoi, viceprimaru`, el răspunde. Să-i fie rușine!
  • 20.06.2019 07:47 Adrian O mare bataie de joc lucrarea la acest parculet. Si din partea "Doreilor" de la firma, si din partea "Doreilor" din Primaria Campina! Va dau scris ca nu vor recupera nici un leu din penalitati. Vor trebui sa achite integral firmei ultima factura si apoi aceasta intra in insolventa. Cauta-i pe actionari, da-i in judecata... ani la rand si bani cheltuiti aiurea!
  • 19.06.2019 23:31 Aurel Pomană Am văzut postat de domnul primar pe facebook atacul direct la domnul viceprimar despre această lucrare. Da, este o mare bătaie de joc. Suplimentări de bani... Sper ca organele de control să arate ilegalitățile făcute la această lucrare... Dar domnule primar, la prima ședință de Consiliul Local, asumați-vă și cereți-i răspunderea oficial viceprimarului. Nu cu mojicie, cum ați făcut-o pe facebook. PS: Ați semnat ordinele de plată către firma care și-a bătut joc de această lucrare, domnule primar?
  • 19.06.2019 22:38 Dumitru Aaaa, dacă a zis primarul pe Facebook să îl certați și pe vice......
  • 19.06.2019 12:43 Adelina Lucrare de care s-au ocupat vicele si primarul! Plecați. ... plecati... cea mai proasta echipa
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
857 vizualizari 28 Jun 2026 10:46 Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

citeste mai mult
1616 vizualizari 27 Jun 2026 20:13 CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

citeste mai mult
1412 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
2245 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV