A plouat destul de tare la Câmpina, în timpul nopții de duminică spre luni, acționându-se inclusiv cu celebrele rachete anti-grindină instalate pe dealul Muscel.
Ploaia a fost însoțită de rafale puternice de vânt, iar în aceste condiții pe Strada Schelelor, într-o parcare din apropierea blocului A6 a avut loc și un incident. O creangă a fost ruptă de vânt și a căzut pe una dintre mașinile aflate în parcarea respectivă. Din fericire, nu au fost daune majore.

În urma discuțiilor din cadrul Comisiei pentru Siguranța Circulației de la nivelul Primăriei Câmpina a fost emis următorul comunicat de presă:

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Urmare a ploilor puternice care cad în continuare în zona Câmpina, pompierii militari au acționat în cursul serii și nopții trecute pentru îndepărtarea efectelor produse de aceste ploi puternice.

Urmare a codului portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată anunțat de ANM pentru intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00, Valea Doftanei a fost lovită din nou de un potop.