Liderul Teleajen Văleni a suferit cea de-a doua înfrângere a sezonului în deplasare de la Câmpina, în fața CSC-ului.
Nu numai că a învins, dar CS Câmpina a reușit să înscrie de trei ori în poarta liderului... Au marcat Bobeică (min. 24), Bărcănescu (min. 42) și Dedu (min. 62), oaspeții egalând 1-1, în minutul 35, și reducând din diferența de două goluri în minutul 70.
Păcat de vreme, cu un cer mohorât și o ploaie măruntă, sâcâitoare, pentru că rezultatul câmpinenilor a fost unul strălucitor.
CS Câmpina a evoluat în formula: Nedelcu - Văcărescu, V. Dumitru, Ghiță, Bej, Nichifor. C. Dumitrescu (90+4 Lupea), Bărcănescu, G. Dumitru (54 Frusina), Dedu, Bobeică (90+1 Tocitu). Antrenori: Claudiu Dumitrescu, Mugurel Dedu.
Rezultatele complete ale etapei - AICI.
Etapa viitoare, CS Câmpina va juca în deplasare în fața formației Petrolul 95 Ploiești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
Liga A Prahova va începe un nou sezon pe 23 august, într-un campionat în care vor fi numai 16 echipe, față de 18 până acum. De-a lungul mai multor episoade vă vom prezenta ce fac echipele din zona Câmpina și cum pregătesc ele noul sezon.
La Moreni a avut loc în week-end etapa a VI-a a Campionatului Național de Motocros, competiție la startul căreia s-au aflat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.
În ultimele zile, Andreea Lungu a făcut parte din echipa națională a României care a fost prezentă în Slovenia, la Maribor, pentru Campionatul European pe Echipe, Liga a doua.
Campionatul Național de Atletism pentru juniori sub 16 ani a continuat și duminică, 29 iunie, cu noi întreceri.