Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis mai multe imagini care au fost surprinse în după-amiaza zilei de vineri, 21 iunie, în cartierul Câmpinița.
După cum se poate vedea foarte ușor din imagini, accesul pietonilor pe trotuar este pur și simplu blocat. Am mai spus și în alte situații: oare cei care parchează astfel chiar nu se gândesc că, totuși, mai sunt și alți oameni care au nevoie de acel trotuar, poate unii mai în vârstă, poate cu cărucioare, poate copii mai mici. De ce trebuie toți aceștia să se expună riscului unui accident rutier doar pentru că cineva nu dă doi bani pe lege, pe respectul față de semeni?! ”Pietonii mai au voie pe trotuar în cartierul Câmpinița?”, s-a întrebat retoric și cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a transmis că polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina – Biroul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpina, au desfășurat activități investigative și judiciare într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de proxenetism.

Primăria Câmpina a transmis un nou comunicat de presă privind prelungirea restricțiilor de trafic pe Strada Orizontului până marți, 18 august.

Poliția Locală Câmpina informează cetățenii că desfășoară în mod constant acțiuni de verificare privind modul de utilizare a insulelor ecologice și respectarea regulilor referitoare la depozitarea deșeurilor.

Elvis Arghir, fost consilier local, fost candidat la funcția de primar al municipiului Câmpina, a fost victima unui accident rutier destul de serios la Râșnov, în județul Brașov.