CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident grav la Șotrile. A fost solicitat elicopterul SMURD pentru un copil de 5 ani cu traumatism cranio-cerebral

- Actualitate -

Accident grav la Șotrile. A fost solicitat elicopterul SMURD pentru un copil de 5 ani cu traumatism cranio-cerebral

La Șotrile a avut loc marți dimineață un accident rutier grav.

În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme și cei trei ocupanți ai acestora. La sosirea echipajelor de intervenție, persoanele se aflau în afara autoturismelor, conștiente, fiind asistate medical la fața locului. Copilul aflat la bordul unuia dintre autoturisme, în vârstă de numai 5 ani, a suferit un traumatism cranio-cerebral grav, urmând să fie preluat de elicopterul SMURD, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.
La rândul său, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a precizat că, din primele cercetări la fața locului, a reieșit faptul că un autoturism, care era condus de o femeie de 31 de ani, ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitară care era condusă de un tânăr de 24 de ani. În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a unui minor de 5 ani, care a fost transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, în ambele cazuri.
Pompierii câmpineni au intervenit la locul accidentului cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă.


13 Aug 2024 11:24 10234 vizualizari


Comentarii






363 vizualizari 12 Feb 2026 16:07 Aproape 100 locuri în plus la proba practică de obținere a permisului de conducere la Câmpina

Aproape 100 locuri în plus la proba practică de obținere a permisului de conducere la Câmpina

Pentru următoarea lună și jumătate, până la finalul lui martie, la Câmpina se suplimentează locurile pentru proba practică a examenului în vederea obținerii permisului de conducere. Este vorba de aproape 100 locuri - 68 la categoria B, 28 la categoriile C, CE și D.

citeste mai mult
935 vizualizari 12 Feb 2026 15:46 Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina a renunțat la o clasă a IX-a, la profilul științe sociale, pentru anul școlar viitor

Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina a renunțat la o clasă a IX-a, la profilul științe sociale, pentru anul școlar viitor

CâmpinaTV.ro v-a informat în premieră că, pentru anul școlar viitor, la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” va fi o clasă a IX-a mai puțin.

citeste mai mult
515 vizualizari 12 Feb 2026 13:03 La Câmpina au mai fost date în folosință cinci insule ecologice pe străzile Orizontului, Sondei și Maramureș

La Câmpina au mai fost date în folosință cinci insule ecologice pe străzile Orizontului, Sondei și Maramureș

Insulele ecologice digitalizate din municipiul Câmpina, achiziționate și montate printr-un proiect cu fonduri europene obținute prin PNRR, au intrat treptat în funcțiune.

citeste mai mult
885 vizualizari 12 Feb 2026 12:39 Proteste „subțiri” ale câmpinenilor împotriva majorării taxelor și impozitelor locale

Proteste „subțiri” ale câmpinenilor împotriva majorării taxelor și impozitelor locale

S-a creat o emulație, un val de emoție, dar și de nemulțumire, iar data de 12 februarie a fost stabilită ca zi a protestelor împotriva, în principal, a majorării taxelor și impozitelor locale.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV