Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 această imagine surprinsă duminică dimineață pe Strada Vasile Lucaci, din municipiul Câmpina.
După cum se poate vedea clar din imagine, o perspoană cu dizabilități este obligată să meargă pe carosabil din cauza faptului că pe singurul trotuar disponibil, vegetația este atât de mare încât nu-ți permite să treci.
Din păcate, în ciuda semnalelor tot mai dese, nimeni nu pare interesat să facă nimic... Doamne ferește, de vreo tragedie...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.
În cursul zilei de luni, 15 septembrie, la ora 16.00, polițiștii câmpineni au oprit pentru control un autoturism pe Strada B.P. Hasdeu din municipiu.
În numele mai multor locuitori din blocul de garsoniere de la Căminul Petrol, un cititor CâmpinaTV.ro transmite prin intermediul nostru o solicitare către administrația locală.
În cursul zilei de duminică, 14 septembrie 2025, polițiștii au oprit pentru control un autoturism condus de un câmpinean în vârstă de 38 ani.
În această dimineață, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au pus în executare șapte mandate de percheziție domiciliară, într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploiești.