Turneul final al Campionatul Național de Handbal Feminin pentru Juniori IV se desfășoară în perioada 7-11 iunie, la Suceava. La turneul final la care participă cele mai bune 16 echipe din țară se află și CS Câmpina, antrenor Daniel Vasile.
CS Câmpina a fost repartizată în Grupa D și va avea următorul program:
Miercuri, 7 iunie, ora 12.45
ACS Dominicii Timișoara - CS Câmpina
Miercuri, 7 iunie, ora 17.45
CS Câmpina - ACS Szejke Odorheiu Secuiesc
Joi, 8 iunie, ora 11.30
CS Câmpina - ACS KKS Cămin Satu Mare
Toate partidele sunt programate în Sala ”Ion Creangă” din Suceava.
Apoi, în funcție de rezultate și locul ocupat în clasamentul grupei, vor avea loc alte jocuri pentru stabilirea ierarhiei finale a competiției.
Componența celorlalte grupe este următoarea:
Grupa A (Sala ”Dumitru Bernicu”): LPS Suceava, Chimia Rm. Vâlcea, Sporting Ghimbav, CSS Craiova.
Grupa B (Sala ”Dumitru Bernicu”): CSM Ploiești, ACS OK Sport Onești, CVSS 2 București, ACS Lucian Bute Galați.
Grupa C (Sala ”Ion Creangă”): CSM București, ACSO Viitorul Pantelimon, CSS Viitorul Cluj-Napoca, CSM Vulcan Hunedoara.
Lotul CS Câmpina pentru acest turneu final este următorul: Teodora Alexe, Daria Cojani, Rebeca Chitălan - portari, Cristina Călărașu, Cătălina Antonie, Alessia Stamate, Antonia Robu, Antonia Dragomir, Raluca Duță, Mălina Cărămidaru, Ilinca Neagu, Carina Vasile, Sabrina Lupu, Teodora Jubea - jucătoare de câmp. Antrenor: Daniel Vasile.
Mult succes!

La București au continuat duminică finalele Campionatului Național de Atletism pentru copii sub 13 și sub 14 ani.

La Bănești, pe o vreme total neprielnică fotbalului, Sportul a obținut o victorie importantă în fața unui adversar destul de incomod.

A fost ultimul joc de campionat pentru CS Câmpina, pentru că în ultima etapă, programată pe 15 aprilie, fetele antrenorului Daniel Vasile vor sta.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci din etapa a 19-a din Liga a 4-a. Celelalte jocuri au fost sâmbătă, iar runda s-a încheiat duminică.