CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Autorul crimei de pe Aleea Scărișoara din Câmpina avea ordin de restricție împotriva victimei

- Actualitate -

Autorul crimei de pe Aleea Scărișoara din Câmpina avea ordin de restricție împotriva victimei

Câmpina a fost cutremurată de crima care a avut loc marți seară pe Aleea Scărișoarei.

Vă reamintim că un bărbat și-a ucis concubina cu lovituri de cuțit.
În continuare vă prezentăm noi amănunte din surse apropiate anchetei. Astfel, autorul crimei, Marius Sebastian B., avea încă din data de 23 decembrie 2024 un ordin de restricție de a se apropia la mai mult de 20 m de Ioana Valentina I. (33 ani), victima crimei de marți seară. Restricția se aplica și față de cei doi copii minori ai victimei, precum și față de domiciliul acestora.
Cu toate acestea, nici măcar dispozitivul electronic de supraveghere nu l-a împiedicat să meargă, marți seară, la domiciliul femeii și să o ucidă. Aceleași surse spun că medicul sosit la fața locului a găsit cuțitul încă înfipt în trupul victimei, cercetările prelimiare arătând că femeii i-ar fi fost aplicate 26 de lovituri de cuțit!
(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


15 Jan 2025 11:37 3212 vizualizari


Comentarii






487 vizualizari 03 Dec 2025 07:33 Cine este ESZ Prahova și ce caută în viața noastră?

Cine este ESZ Prahova și ce caută în viața noastră?

Probabil că mulți dintre câmpineni (și nu numai ei) au auzit de ESZ Prahova doar acum, în această perioadă dificilă de criză, în care peste 100.000 oameni din Prahova și Dâmbovița nu au apă.

citeste mai mult
969 vizualizari 02 Dec 2025 19:48 Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

În contextul crizei apei, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a ajuns de urgență la Consiliul Județean Prahova, unde, împreună cu președintele instituției, Virgil Nanu, a avut o ședință de lucru cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza. 

citeste mai mult
1033 vizualizari 02 Dec 2025 18:25 Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Problemele de la Barajul Paltinu au dus la oprirea temporară a centralei electrice de la Brazi, deținută de Petrom și care furnizează aproape 10% din producția națională de electricitate.

citeste mai mult
957 vizualizari 02 Dec 2025 18:09 Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

În cursul zilei de marți, 2 decembrie, pompierii au ajuns cu o autocisternă cu apă și la Adăpostul chinologic de la Câmpina, situat la marginea localității, pe malul râului Doftana.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV