Joi după-amiază, la ieșirea din Aleea Margaretei spre Strada Toma Ionescu a avut loc un accident mai puțin obișnuit, în urma căruia mai multe blocuri, însumând câteva zeci bune de familii au rămas fără gaze.
Totul s-a întâmplat după ce un autoturism Opel, condus de o tânără începătoare, din Câmpina, a acroșat o conductă de gaze, pe care a avariat-o. La fața locului s-au deplasat echipaje de la Poliție, ISU Prahova, precum și de la Distrigaz. S-a intervenit de urgență la conducta de gaze, serios afectată, după care va urma o intervenție de anvergură mai mare, care va dura, conform spuselor reprezentanților Distrigaz la fața locului, maximum trei ore. Vom reveni.

Un subiect de actualitate la nivelul municipiului Câmpina este cel al parcărilor, mai ales că administrația locală are un proiect aflat în procedură de transperanță decizională, prin care se dorește reglementarea situației tuturor locurilor de parcare din Câmpina.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat, în două cauze penale, activitatea infracțională a 7 persoane, cu vârste între 17 și 25 de ani, cercetate pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și complicitate la trafic de droguri de risc.

Un accident rutier s-a produs joi după-amiază pe DN72, la ieșirea din municipiul Ploiești.

Ministerul Educației a publicat marți după-amiază rezultatele la Evaluarea Națională, examen la care absolvenții clasei a VIII-a de la școlile câmpinene s-au descurcat bine.