Este vremea colindelor și după o perioadă atât de grea, cântecele cristaline au răsunat parcă mai viu, mai intens... Au fost emoții frumoase, astfel că momentul s-a prelungit mai mult decât era programat inițial.
Primii colindători care au poposit la Primăria Câmpina au fost membrii Grupului ”Celesta”, de la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu”, condus de profesor Elisabeta Milea.
Au fost colinde frumoase, emoționante, la care o parte dintre agajații Primăriei au asistat cu bucurie. Ba chiar primarul Irina Nistor a fredonat alături de copii și s-a bucurat cu sinceritate de fiecare clipă.
La final, în timp ce li s-au oferit copiilor pachete cu dulciuri, acestora le-au fost puse la dispoziție câteva globuri pe care copiii au putut să scrie un gând din partea ”Celesta”.
Colindatorii vor continua să vină la Primăria Câmpina și în zilele următoare. Ca în fiecare an.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 2.15, pe DN1, polițiștii din Câmpina au depistat un autoturism condus într-o manieră dubioasă, care putea afecta siguranța traficului rutier.

Ploaia foarte puternică de duminică seară a produs mai multe pagube în municipiul Câmpina.

HidroPrahova a anunțat oprirea apei în mai multe zone din Breaza și comuna Adunați din cauza... vremii nefavorabile.

Specialiștii spun că a fost o cantitate record de apă căzută duminică spre seară într-un timp foarte scurt. S-a întâmplat și la Câmpina, unde mai multe străzi au fost inundate.