Miercuri seară, în jurul orei 20,30, pe DN1, în zona Paralela 45, între Câmpina și Ploiești, o mașină a luat foc, imaginile fiind terifiante.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, focul se manifesta cu falcără deschisă, la compartimentul motor și a cuprins întreg autoturismul. Din fericire, nu sunt victime.
Traficul este blocat pe sensul de mers Ploiești - Câmpina.
Vom reveni.
(Sursa video - ISU Prahova)

Reluarea furnizării apei la nivelul municipiului Câmpina se face treptat, mai ales după ce au fost o serie de probleme cu avariile la rețeaua învechită.

Pe râul Doftana, despre care s-a discutat atât de mult în ultima vreme, în contextul crizei apei prin care au trecut Câmpina și alte localități din zonă, se află mai multe poduri.

HidroPrahova a publicat o situație actualizată a furnizării apei în municipiul Câmpina și în celelalte localități afectate de criza apei. Iată situația duminică, la ora 20.00:

Barajele din România au devenit subiectul unui val de controverse și teorii conspiraționiste.