Duminică după-amiază, puţin înaintea orei 16.00, în Câmpina, la intersecţia străzilor Griviţei şi Castanilor s-a produs un accident de circulaţie.
În accident au fost implicate două autoturisme, o Dacia Break, cu numărul de înmatriculare PH-06-MUR şi un Peugeot, cu numărul de înmatriculare B-44-YSU. Ambele autoturisme erau conduse de femei, într-una dintre mașini aflându-se ca pasager un băiat, în cealaltă, două fetițe, de 6 şi 7 ani. Una dintre fete, cea de 7 ani, a fost cea mai grav rănită în urma impactului, suferind un traumatism cranian care necesită investigaţii suplimentare, motiv pentru care a fost transportată de Ambulanţă la Camera de Primiri Urgenţe a Spitalului Municipal Câmpina. La faţa locului au mai fost prezente un echipaj de la ISU şi un echipaj de Poliţie. Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului.
Cel mai probabil, autoturismul Dacia, care venea de pe Strada Castanilor, nu a acordat prioritate autoturismului Peugeot, care circula pe Strada Griviţei.

Societatea Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.

Consiliul Local Câmpina va discuta și aproba în ședința din 27 noiembrie 2025 vânzarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, cel devenit atât de faimos după ce i-a adus atâtea probleme fostului primar Horia Tiseanu.

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu specialiștii Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier, au desfășurat în cursul zilei de 21 noiembrie o amplă acțiune de control pe principalele artere din județul Prahova, având ca obiect verificarea conformității transporturilor rutiere de mărfuri și persoane, precum și a respectării timpilor de conducere și de odihnă de către conducătorii acestor vehicule.

Joi seară. Unul dintre blocurile cu zece etaje de pe Strada Schelelor din Câmpina...