UPDATE 2 - Victima este din Bănești și are 52 de ani. A suferit fracturi la bazin și picioare și a fost transportată la UPU Ploiești.
UPDATE 1 - Poliția confirmă faptul că femeia a fost lovită de mașină pe trecerea de pietoni. Victima este în stare gravă. În zona unde s-a produs accidentul se circulă pe o singură bandă pe sensul de mers spre Ploiești.
Un grav accident de circulație s-a produs în această dimineață, pe DN1, pe raza comunei Bănești, în apropierea intersecției cu drumul județean spre Urleta. O femeie a fost lovită de un autoturism Volkswagen Bora, iar din primele informații se pare că accidentul s-a produs chiar pe trecerea de pietoni din zona menționată. Traficul este blocat pe sensul de mers spre Ploiești.
Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, femeia este inconștientă. Pe lângă polițiști, la locul accidentului se află echipaje de la ISU Prahova și Ambulanță. Vom reveni.
Un bărbat de 34 ani, din Filipeștii de Pădure, a ajuns în arestul IJP Prahova după ce a condus un autoturism pe drumurile publice fără a avea permis de conducere și a încercat să-i păcălească pe polițiști.
În aceste zile, în Câmpina au început lucrări de modernizare la locurile de joacă pentru copii și în unele parcuri.
Joi, 10 iulie, au fost afișate rezultatele finale la Evaluarea Națională 2025
Primăria municipiului Câmpina anunță demararea lucrărilor de modernizare a rețelelor de apă și canalizare, o investiție cu fonduri europene, derulată de operatorul HidroPrahova SA.