Întâlnind una dintre codașele clasamentului din Liga A Prahova, CSC Berceni, câmpinenii au început jocul destul de relaxați, siguri că vor învinge, iar dominarea lor, deși una clară, nu a adus nimic pe tabela de marcaj.
A fost nevoie de reușită lui Merluță, șut din apropiere lângă bară, în minutul 41, pentru ca jocul să se schimbe total, iar după pauză dominarea gazdelor să înceapă să se și concretizeze. Mai întâi, Badea, în minutul 68, care a reluat o minge respinsă în față de portarul oaspeților, după care Bărcănescu (min. 76 și 83) și Marin (min. 88) au conturat o victorie care reflectă pe deplin diferența evidentă la toate capitolele între cele două echipe.
Antrenorii Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu au trimis în teren pentru CS Câmpina pe: Antal - Bej, Merluță (46 Amar), Năstase, Nichifor, Tocitu (77 A. Dumitrescu), Bărcănescu, Badea, C. Dumitrescu (71 Marin), Dedu (46 Coman), Petrescu (81 Duță).
Rezultatele acestei etape - aici.
Câmpinenii vor merge etapa viitoare, de 1 aprilie, pe terenul liderului Tricolorul Breaza, unde vor avea de acordat revanșa echipei lui Costin Plăvache, după ce au învins-o în tur, 2-1, la Câmpina, singura înfrângere din acest campionat a brezenilor.

Liga a 4-a a ajuns la etapa a 22-a, ale cărei jocuri se vor disputa la finalul acestei săptămâni după următorul program:

Miercuri după-amiază au avut loc partidele contând pentru optimile de finală ale Cupei României, faza județeană. Iată rezultatele înregistrate:

La finalul acestei săptămâni sunt programate mai multe competiții sportive în Câmpina sau în care sunt implicate echipe din Câmpina sau din împrejurimi.

În localitatea Bar, din Muntenegru, a avut loc zilele acestea o competiție atletică dedicată copiilor sub 12 ani, campionii de mâine.