CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Incendiu la Pietriceaua. O femeie a ajuns la spital

- Actualitate -

Incendiu la Pietriceaua. O femeie a ajuns la spital

Pompierii militari din Câmpina au fost solicitați, în această dimineață, să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din satul Pietriceaua, comuna Brebu.

Pentru gestionarea operativă a evenimentului, la fața locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere, o autocisternă, o autospecială de primă intervenție și comandă și o ambulanță SMURD.
La sosirea echipajelor de pompieri, incendiul se manifesta la acoperișul locuinței pe o suprafață de aproximativ 150 mp, pompierii reușind să îl localizeze și sa împiedice propagarea focului la construcţiile învecinate. O femeie în vârstă de 53 ani a suferit arsuri de gradul I pe 15% din suprafața corporală, fiind asistată la fața locului. Ulterior, victima a fost transportată la spital. 
La finalizarea intervenției, pompierii au stabilit că incendiul s-a produs, cel mai probabil, în urma folosirii intenționate a sursei de aprindere. Cazul rămâne în atenția autorităților abilitate pentru cercetarea tuturor împrejurărilor producerii evenimentului - a anunțat purtătorul de cuvântl al Inspectoatului pentru Situații de Urgență Prahova.
La rândul său, Poliția a anunțat deschiderea unui dosar penal pentru distrugere pentru un tânăr de 31 ani, care locuiește în casa unde a avut loc incendiul. Există indicii că acesta a provocat incendiul. În condițiile în care tânărul suferă de afecțiuni psihice, ca primă măsură, el a fost internat într-o unitate de psihiatrie.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


05 May 2025 13:48 2052 vizualizari


Comentarii






235 vizualizari 24 May 2026 15:44 Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Doi turiști au căzut pe Brâna Mare a Caraimanului, pe un traseu extrem de dificil și periculos din Bucegi. Salvamontiștii au intrat imediat în alertă.

citeste mai mult
505 vizualizari 24 May 2026 15:00 Consiliul Local Câmpina va aloca 390.000 lei pentru reparațiile la acoperișul Căminului Petrol

Consiliul Local Câmpina va aloca 390.000 lei pentru reparațiile la acoperișul Căminului Petrol

În zilele de 11 și 12 mai, din cauza vântului foarte puternic, acoperișul Căminului Petrol, situat în Bulevardul Nicolae Bălcescu din Câmpina, a avut serios de suferit.

citeste mai mult
298 vizualizari 24 May 2026 09:48 711 vizitatori la Castelul „Hasdeu” în „Noaptea Muzeelor”

711 vizitatori la Castelul „Hasdeu” în „Noaptea Muzeelor”

„Noaptea Muzeelor” este un eveniment ajuns la a 22-a ediție, iar anul acesta pe lista obiectivelor s-a aflat și Muzeul Memorial „B.P. Hasdeu” din Câmpina.

citeste mai mult
1270 vizualizari 23 May 2026 15:49 Aproape un milion lei pentru manifestările culturale la Câmpina, în 2026

Aproape un milion lei pentru manifestările culturale la Câmpina, în 2026

În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Câmpina, programată marți, 26 mai, printre alte proiecte se află și cel privind alocarea unor sume de bani pentru susținerea financiară a unor manifestări culturale, artistice, sportive și educative organizate de Consiliul Local, în anul 2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV