CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Programul de colectare a deșeurilor menajere în mini-vacanța de Sfânta Maria, în Câmpina și localitățile vecine

- Social -

Programul de colectare a deșeurilor menajere în mini-vacanța de Sfânta Maria, în Câmpina și localitățile vecine

Operatorul de salubritate Floricon Salub anunță că în municipiul Câmpina, în orașul Breaza și în comuna Bănești (inclusiv în satul Urleta), programul de ridicare a deșeurilor menajere se va desfășura normal în pe 15 august 2019, de Sfânta Maria, chiar dacă este zi nelucrătoare.

În schimb, la Băicoi și Comarnic, colectarea deșeurilor menajere se va realiza sâmbătă, 17 august 2019, în contul zilei de 15 august. Alte modificări nu vor interveni în această perioadă în localitățile unde operator de salubritate este societatea Floricon.


08 Aug 2019 08:35 3797 vizualizari


Comentarii






247 vizualizari 02 Jul 2025 20:59 Mierea din Provița de Jos - produsul local care cucerește gusturile

Mierea din Provița de Jos - produsul local care cucerește gusturile

În fiecare weekend, la piața locală din comuna Provița de Jos, printre telemea, burduf, cașcavea, ouă, legume și fructe de sezon, se face tot mai remarcată o comoară dulce: mierea din Provița de Jos.

citeste mai mult
357 vizualizari 01 Jul 2025 21:54 Tineri din șapte țări au venit la Câmpina pentru a învăța cum să protejeze apa și viitorul planetei

Tineri din șapte țări au venit la Câmpina pentru a învăța cum să protejeze apa și viitorul planetei

Fundația Zamolxes Câmpina a organizat un schimb de experiență pentru tineret, intitulat “Water - The Source of Life”, în cadrul programului Erasmus+, la Centrul Cultural pentru Tineret din Câmpina, în perioada 24 aprilie - 3 mai 2025.

citeste mai mult
1434 vizualizari 01 Jul 2025 21:24 Povestea unui monument aflat la doi pași de Câmpina - Crucea Domnitorului de la Melicești

Povestea unui monument aflat la doi pași de Câmpina - Crucea Domnitorului de la Melicești

În Câmpina, dar și în comunele din împrejurimi, sunt multe locuri și monumente care ar merita mai multă atenție, ceea ce le-ar aduce, foarte probabil, mai multă atractivitate turistică. Spre beneficiul întregii comunități. Unul dintre aceste monumente este Crucea Domnitorului de la Melicești, sat al comunei Telega.

citeste mai mult
486 vizualizari 01 Jul 2025 10:08 Tineri din șapte țări au transformat Câmpina într-o scenă a incluziunii sociale prin muzică

Tineri din șapte țări au transformat Câmpina într-o scenă a incluziunii sociale prin muzică

În perioada 29 mai - 7 iunie 2025, Câmpina a devenit locul unde vocile tinerilor s-au unit într-un singur mesaj: fiecare om merită să fie ascultat și acceptat. Fundația Zamolxes a derulat proiectul “S.I.N.G. – Social Inclusion for New Generations 3.0”, cu sprijinul programului Erasmus+, o mobilitate de tineret care a adus laolaltă 52 de participanți din Bulgaria, Italia, Lituania, Polonia, România, Spania și Turcia.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV