Sâmbătă, 20 mai, de la ora 14.00, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol va avea loc un adevărat derby al Câmpinei la juniori, întâlnindu-se echipele CS Câmpina și HM Junior Câmpina.
Se anunță o atmosferă incendiară, la propriu, și un spectacol atât în teren, cât și în tribune, pe măsura unui derby.
Meciul va avea loc în cadrul penultimei etape a campionatului județean de juniori C, seria Vest, iar înaintea acestei runde, cele doup echipe ocupă următoarele poziții în clasament: CS Câmpina - locul 5, HM Junior - locul 4, diferența dintre ele fiind de 10 puncte. Dar într-un astfel de meci nu contează locul din clasament...
În tur, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 1-1.
Partida de sâmbătă, 20 mai, ora 14.00, va fi arbitrată de Nițu Nicolae (Scorțeni) - Raul Bănăseanu (Câmpina) și Teodora Manta (Măgureni).
"Întâlnim un adversar cu mai multe campionate jucate în spate, cu doi antrenori buni și, nu in ultimul rând, având in primii 11 mai mulți jucători de 2008 decât noi. Fiind un derby, îmi doresc să oferim un spectacol frumos și să ne ridicăm la nivelul așteptărilor propriilor susținători. De asemenea, îmi doresc ca în tribună sa învingă Civilizația", ne-a declarat Roberto Opatchi, antrenorul CS Câmpina.

Doi tineri sportivi din comuna Telega au reușit să obțină rezultate excepționale pentru România la Cupa Europei SKDUN desfășurată la Eger, în Ungaria, demonstrând încă o dată valoarea și determinarea sportivilor formați în cadrul clubului Ryu Ken Dojo Telega.

La minlocul acestei săptămâni sunt programate jocurile contând pentru sferturile de finală din faza județeană a Cupei României la fotbal. Iată programul și delegările:

În ultimul meci al turneului semifinal de handbal feminin, juniori III, CS Câmpina a întâlnit formația ACS Olympic RHF București.

Muscelul Câmpina a obținut o victorie mai lejeră decât o arată scorul final, în fața unui adversar tenace.