CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Două femei au fost lovite de o mașină într-un... magazin. S-a întâmplat la Lunca Mare, între Câmpina și Valea Doftanei!

- Actualitate -

Două femei au fost lovite de o mașină într-un... magazin. S-a întâmplat la Lunca Mare, între Câmpina și Valea Doftanei!

Pare greu de crezut, dar este cât se poate de adevărat: două femei (în vârstă de 44 și 59 ani) au fost lovite de o mașină în timp ce se aflau în interiorul unui magazin!

S-a întâmplat pe drumul județean care leagă municipiul Câmpina de comuna Valea Doftanei, pe raza satului Lunca Mare aparținând de comuna Șotrile.
În urma verificărilor preliminare, polițiștii câmpineni au stabilit că un tânăr de 22 ani ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 30 ani. Impactul a dus la proiectarea celui de-al doilea vehicul în incinta unui magazin din apropiere, unde le-a lovit pe cele două femei care au suferit vătămări corporale. Acestea au fost transportate la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Cercetările sunt continuate de polițiști pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a mai precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


09 May 2025 19:55 8475 vizualizari


Comentarii






  • 09.05.2025 21:21 Bog53 dan Daca le dati dreptul de a conduce la toti incapabilii / incapabilele (de a conduce !?) pana la put sau fantana ca sa-ai adape vacile !...
4868 vizualizari 20 Jun 2026 08:48 Cheloo de la

Cheloo de la "Paraziții", imobilizat de polițiști în centrul Câmpinei și dus la Spitalul Voila

Vineri spre seară, artistul Cheloo, de la trupa "Paraziții", pe numele său real Cătălin Ștefan Ion, a fost protagonistul unui incident în urma căruia a fost imobilizat și reținut de polițiștii din Câmpina.

citeste mai mult
3948 vizualizari 19 Jun 2026 20:51 De la 1 iulie, Poliția Locală Câmpina va lucra doar în două schimburi

De la 1 iulie, Poliția Locală Câmpina va lucra doar în două schimburi

Joi, 25 iunie, este ședință ordinară a Consiliului Local Câmpina. Unul dintre punctele aflate pe ordinea de zi este Regulamentul de Organizare și Funcționare a Poliției Locale, proiect inițiat de primarul Irina Nistor.

citeste mai mult
1043 vizualizari 19 Jun 2026 10:34 Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Completul Secției Penale a Tribunalului Prahova a decis, joi, prelungirea arestării preventive a lui Adrian Stoican cu încă 30 de zile, până la data de 27 iulie 2026 inclusiv.

citeste mai mult
2442 vizualizari 19 Jun 2026 10:23 Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Până pe 29 iunie se primesc propuneri, sugestii și opinii cu valoare de recomandare pentru proiectul privind un nou regulament al Clubului Sportiv Câmpina. Proiectul a fost inițiat de primarul Irina Nistor și, conform legii, se află în procedură de transparență decizională, fiind supus consultării publice.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV